TworzymyGłos Regionu

reklama

Remont drogi 1011F – jakie zmiany czekają kierowców na trasie Krzepielów - Małe Drzewce?

Piątek, 03 listopada 2023 o 14:35, aktualizacja Piątek, 03 listopada 2023 o 14:45, autor: 1
Remont drogi 1011F – jakie zmiany czekają kierowców na trasie Krzepielów - Małe Drzewce?

Mieszkańcy Krzepielowa i Małych Drzewiec oraz osoby korzystające z drogi powiatowej nr 1011F powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu. Od dziś do końca listopada bieżącego roku, na wymienionym odcinku drogi, będą prowadzone intensywne prace remontowe.

Wprowadzenie ruchu wahadłowego

Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa oraz ciągłości prac, wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, regulowany sygnalizacją świetlną. Prace będą realizowane w dwóch etapach:

  • Pierwszy etap: od wyjazdu z Krzepielowa do miejscowości Ciepielówek.
  • Drugi etap: od Ciepielówka do Małych Drzewiec.

Szczegóły inwestycji

Inwestycja, finansowana w 60% ze środków rządowych, ma na celu nie tylko poprawę stanu nawierzchni, ale i zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników drogi.

"Środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozwolą na poprawę stanu kolejnej naszej drogi powiatowej„ - podkreśla Starosta Andrzej Bielawski

Zakres prac jest kompleksowy i obejmuje m.in.:

  • Frezowanie korekcyjne istniejącej nawierzchni bitumicznej,
  • Wykonanie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego,
  • Położenie warstwy ścieralnej,
  • Profilowanie oraz uzupełnienie poboczy,
  • Remont uszkodzonych zjazdów.

Firma STRABAG Sp. z o.o. została wybrana na wykonawcę zadania. Całkowity koszt inwestycji to ponad 2 miliony złotych.

Źródło/foto: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
03.11.2023 16:38

W Nowych Drzewcach należałoby też poprawić stan bezpieczeństwa. W przestrzeni 1 km chodnika, który to trudno nazwać chodnikiem 13 słupów energetycznych po środku, jego szerokość nie jest zgodna z wymogami przepisów. Pewne odcinki mają ok. pół metra szerokości z słupem w środku! By przejść trzeba zejść na pas jezdni, a ruch na wymienionym szlaku komunikacyjnym jest wzmożony. Powiat nie tak dawno przełożył starą nawierzchnię chodnika na nową. Zainwestował jakieś pieniądze, ale nic nie uczynił, by było bezpiecznie! Dywan asfaltowy przez wieś wymagałby też renowacji - z roku na rok ran szarpanych w jego ciągu przybywa. Apeluję o poprawę stanu bezpieczeństwa pieszych we wsi, bo jest niby dobrze ??? póki jakaś tragedia się nie wydarzy. A tego nie wie nikt!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl