TworzymyGłos Regionu

reklama

Przy klasztorze i skrzyżowaniu z ul. Strażacką. Kolejne przejścia dla pieszych zostaną doświetlone?

Poniedziałek, 04 marca 2024 o 14:47, aktualizacja Poniedziałek, 04 marca 2024 o 19:44, autor: 2
Przy klasztorze i skrzyżowaniu z ul. Strażacką. Kolejne przejścia dla pieszych zostaną doświetlone?

Gmina Wschowa skierowała wnioski o dofinansowanie oświetlenia kolejnych dwóch przejść dla pieszych w mieście. Pierwsze z nich znajduje się w sąsiedztwie Klasztoru oo. Franciszkanów, a drugie przy skrzyżowaniu z ulicą Strażacką. Inicjatywa ta wpisuje się w kontynuację programu "Razem Bezpieczniej", dzięki któremu we Wschowie udało się już oświetlić sześć przejść dla pieszych na ulicy Wolsztyńskiej.

Inwestycje w bezpieczeństwo

Zaproponowane prace obejmują nie tylko montaż nowego oświetlenia, ale również prace projektowe, które są niezbędne do zapewnienia maksymalnej efektywności i bezpieczeństwa rozwiązań. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 120 000 zł, z czego aż 100 000 zł ma pochodzić z zewnętrznych źródeł dofinansowania.

Efekty programu "Razem Bezpieczniej"

Działania gminy Wschowa w ramach programu "Razem Bezpieczniej" już przynoszą wymierne efekty. Doświetlenie sześciu przejść dla pieszych na ulicy Wolsztyńskiej to konkretny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa najbardziej narażonych uczestników ruchu drogowego.

Zobacz: Na ul. Wolsztyńskiej jest bezpieczniej. Doświetlono dwa kolejne przejścia dla pieszych

Źródło: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Ja
04.03.2024 16:16

Zamiast przeogromnej siłowni lepiej można było oświetlić wszystkie przejścia dla pieszych. Na nowych osiedlach też przydałoby się oświetlić ulice, żeby było lepiej widać dziury.

avatar
~.Autor.
05.03.2024 11:52

Jeszcze mocno brakuje dobrego oświetlenia przejść dla pieszych na głównym skrzyżowaniu - Niepodległości-Daszyńskiego-Kostki.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl