TworzymyGłos Regionu

reklama

Przez Wschowę przeszedł korowód aniołów i świętych (FOTO)

Wtorek, 31 października 2023 o 20:01, aktualizacja Wtorek, 31 października 2023 o 20:17, autor: 62
Przez Wschowę przeszedł korowód aniołów i świętych (FOTO)

W odpowiedzi na popularność Halloween, Stowarzyszenie Katolicka Wschowa, we współpracy ze wschowskimi parafiami, zorganizowało wyjątkowe wydarzenie dla mieszkańców miasta. Korowód Świętych, który zgromadził wokół siebie nie tylko dzieci, ale całe rodziny, stał się okazją do prezentacji kreatywnych przebrań nawiązujących do postaci świętych i aniołów.

Zamiast duchów i wampirów - święci i anioły

Wschowskie ulice rozjaśniły się blaskiem latarek i lampionów niesionych przez uczestników korowodu. Wśród nich dominowały przebrania inspirowane postaciami świętymi oraz aniołami. W wydarzeniu nie brakowało kreatywności, co potwierdzał konkurs na najładniejsze przebranie.

W duchu modlitwy i radości

Korowód nie był jedynie okazją do prezentacji strojów. Wydarzenie miało również głęboki wymiar duchowy. Rozpoczęło się w kościele św. Jadwigi Królowej Różańcem ze Świętymi o godzinie 17:15. Po modlitwie wierni uczestniczyli we mszy świętej, a następnie przeszli w uroczystym korowodzie do Fary.

Oprawę muzyczną tego wydarzenia zapewniła grupa Χαλαρετε! Radujcie się!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (62)

avatar

avatar
~Gekon
31.10.2023 22:51

A mnie odwiedzali dzisiaj spece od hallowin. Chcieli cukierka a dostali psikusa. Mam jelitówkę...

avatar
~@<>(Gekon)
01.11.2023 16:47

Piszesz jak rasowy pop(...) !!!

avatar
~Wara od katolików !
03.11.2023 17:39

Straszne ujadanie poniżej . Psy szczekają a karawana idzie dalej.

avatar
~@~do (Wara cos tam ...)
03.11.2023 19:21

Czyli tym psem co tak szczeka to ty jesteś ??? . Hi........hi....!. A karawaną to ludzie zdrowo myślący jak na XXI Wiek !!!!.

avatar
~@***do( Wara...)
04.11.2023 09:05

A kogo ty w tej Wschowie zaliczasz dzisiaj do katolików?. Przed rewolucją "Solidarnościową" faktycznie lokalny kościół - za ks. Z. Zająca TO był zapełniony wiernymi , ale obecnie to w większości to dawni "komuniści i dawni mundurowi" jakoby chcieli odpokutować swoje dawne winy ........... ***. Społeczeństwo poszło tak do przodu, że w większości stroni od takiego kościoła co to nimi manipuluje, rozpasał się, chroni tych co to wykorzystują dzieci i odstawiają "orgie" na plebaniach .....*** i ty takim wpisem tego nie zmienisz .***

avatar
~Xaipete! Radujcie się!
01.11.2023 00:16

Bóg zapłać wszystkim uczestnikom i organizatorom. Cudowna alternatywa dla 31 października.

avatar
~Coś tam( Xaipete!....)
03.11.2023 09:39

"cudowna "..... wyimaginowana postać " maszerujących aniołów i świętych " ^^^ po chodniku Wschowy ma być - CZYM? - ""alternatywą"""????. Chyba sobie wolne żarty z prawdziwych katolików robisz i to bezwstydnie tak publicznie !!!!!.

avatar
~Do do wara coś tam
04.11.2023 15:02

Słabe to . Psy szczekają a my katolicy idziemy dalej . Ignorujemy takie pajacowanie w twoim światłym wydaniu . W twoim 8 gwiazdkowym języku to brzmi tak : ...... . Wpisz sobie jakiś wulgaryzm twojej ukochanej partii

avatar
~Xaipete! Radujcie się!
01.11.2023 00:16

Bóg zapłać wszystkim uczestnikom i organizatorom. Cudowna alternatywa dla 31 października.

avatar
~Do coś tam coś tam " Xaip...!...się!"
01.11.2023 11:18

Jak alternatywa ?. Ta wasza obsesja na dzielenie ludzi jak widać po tych 8 ostatnich lat zostanie wam w genach na Bóg Zapłać !. Co to znaczy przeszli przez Wschowę ; - korowód " aniołów i świętych" ??? - czy to aby nie jest bluźnierstwo i nadużycie pojęcia z " Aniołów i Świętych " !?. Z czego ta absurdalna radość ?.

avatar
~DO powyżej plus!
01.11.2023 11:45

Wschowa i mieszkańcy Wschowy to takie specyficzne środowisko i ludzie, a mianowicie co epoka i nowy system społeczno-polityczny to oni jak ten rasowy kameleon są wstanie się do danej sytuacji dostosować ( jak widać, jak słychać jak ......) , począwszy od zaboru Pruskiego, okupacji Niemieckiej, Komuny, czy obecnych czasów ---- podejrzewam, ze na obecną postawę ma duży wpływ duża grupa mieszkańców zza buga!!!!. Kameleon spoleczny !.

avatar
~Pozdrawiam.
02.11.2023 09:30

Radość wynika z tego, że Chrystus zwyciężył śmierć i zawsze Kochać będzie Mnie, Ciebie i wszystkich :)

avatar
~"Bóg Zapłać"?
03.11.2023 09:41

Za co za ten powszechny grzech nazywania się " aniołami i świętymi" za Życia !!!!!. czy ty się słyszysz ???.

avatar
~@<>(~pozdrawiam)
03.11.2023 09:45

"""Chrystus zwyciężył śmierć...."""~~~~ a jak widzisz człowiek - ludzkość - tą śmierć nam niesie w postaci zbrodni, morderstw, ciągłych wojen ........ I z czego to wynika???, a ta ponad 8 letnia szczujnia to z czego wynika ???. Tak więc nie zastawiaj się tu Chrystusem !!!!! ~~~ bo grzeszysz !!!!.

avatar
~beton
01.11.2023 13:08

Proponuje, niech młodzież pomoże k(...), w cięciu zwłok na części i kupczenie nimi w celu zdobywania mamony. Zapomnieliscie dodać, ze Wszystkich Świetych to nasze tradycyjne Dziady, zamienione na komercje i co za tym idzie? Miliony ton plastiku jako śmieci przybywa nam co roku. Śpiewając kolędy przy błyskającej światełkami choince. Do dzisiaj uważacie ,ze to polska tradycja? Douczcie się trochę bo choinka to zwyczaj niemiecki, a w Polsce zaistniala w XVII wieku. ŻENADĄ jest to, że nawet nie wiecie jakie świeta obchodzicie. . Mamy tak WIELE NASZYCH POLSKICH ŚWIĄT? Owszem mamy, po naszych przodkach Slowianach mamy Szczodre Gody, czyli dzisiejsze Boże Narodzenie. Jare Gody czyli Wielkanoc i wiele innych swiąt, ktore KK zawłaszczył od tzw. pogan.Internet to kopalnia wiadomości i tam mozecie czerpac swoją wiedzę, a nie poprzestawać na tym co książe z ambony powie. Tak wyglądają wasze tradycje. Sprawdzcie też sobie co oznacza słowo parafianin :-]

avatar
~Do : do coś tam vel pukpuk ?
01.11.2023 19:46

Czy ty jesteś dyżurnym komentatorem ZW ? Twoja 8 gwiazdkowa nienawiść do prawicy i katolików jest już nudna. Otwierasz lodówkę i widzisz pisplus . Chore to Pixidixi !

avatar
~wschowianin katolik
03.11.2023 07:41

internet dotarł pod strzechy co widać w powyższym wpisie. Mamy czas społeczeństwa, które ma powierzchowną wiedzę (niewiedzę). Ktoś wrzuci filmik typu "short", ktoś inny wrzuci cytat na zdjęciu jakiegoś Einsteina, jeszcze inny zrobi mem. Co robi dzisiejszy człowiek? nie konfrontuje kilku źródeł informacji tylko przyjmuje to co napisane lub zasłyszane jako pewnik. Tak się tworzy masa pieniaczy, którzy bez elementarnej wiedzy w temacie mają poczucie wyższości i pogardy dla myślących inaczej. Tak się wytworzyło społeczeństwo antychrześcijańskie zbudowane na memach, niemyślące ale "wiedzące", niewierzące w Boga ale wierzące to co internet im podsyła, ewentualnie podpowiada stacja TVN. Marnej jakości intelektualnej celebryci i influenserzy są dla nich autorytetem. Chcą być jak oni podróżować po świecie, mieć 3 męża w sowim życiu. jedno dziecko lub psiecko. Nie wspomnę już o wartościach patriotycznych, narodowych których nie widać w dzisiejszej Polsce a jeżeli już to w mniejszości. Można polemizować z powyższym "betonem" ale to jest mur nie do przebicia. Powyższy wpis doskonale obrazuje, że ci co nazwą cię ciemnogrodem zamknęli się w swoim tylko tęczowym,

avatar
~Gosc
01.11.2023 15:09

Pewnie pisowskie anioly szli

avatar
~Lecz sie
01.11.2023 19:40

Nie jest za późno ?

avatar
~Szli szli szli
03.11.2023 07:10

To lepiej niż demony z PO

avatar
~Janek Pradera
01.11.2023 15:41

Chrześcijanie przejmują pogańskie święto i obchodzą jak własne? Świeże, nie znałem.

avatar
~Elwis
02.11.2023 21:41

Tzw. Boże narodzenie to tez było pogańskie święto.

avatar
~Beton
04.11.2023 14:14

iedy obchodzono Szczodre Gody? To pradawne święto naszych przodków przypadało na noc z 21 na 22 grudnia i trwało od kilku do kilkunastu dni. Tradycyjnie obchodzono je przez 12 dni, czyli aż do Wieczoru Godowego, który pokrywa się z istniejącym do dziś chrześcijańskim świętem Trzech Króli. Słowiańska Wielkanoc: czyli huczne Jare Gody Dawne obchody dzisiejszej Wielkanocy nie były świętem ruchomym. Odbywały się zawsze od równonocy wiosennej do pierwszej pełni Księżyca tuż po niej. Słowianie celebrowali Jare Gody, które swoją nazwę wzięły od Jaryły, bóstwa wiosny przynoszącego urodzaj. W nocy z 21 na 22 czerwca, w letnie przesilenie, dawni Słowianie obchodzili Noc Kupały – święto witalności i płodności. Po przejęciu przez chrześcijaństwo nazywano to święto Nocą Świętojańską, która - w zmienionej formie - obchodzona jest po dziś dzień. Wśród różnych ludów środek sierpnia był czasem świąt poświęconych bóstwom płodności i urodzaju. Nic w tym dziwnego – jest to czas, kiedy plony ziemi są już w większości zebrane, a ludzie dziękują dobrym bogom za to, że Ziemia rodzi owoce, zioła i kwiaty. Część współczesnych rodzimowierców w tym czasie obchodzi tzw. Mokoszowe, czyli święto Mokoszy. Od V w. chrześcijanie 15 sierpnia obchodzą Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryj Panny. Skąd się wzięły Zielone Świątki? Geneza Zielonych Światek wywodzi się z przedchrześcijańskich, pogańskich obrzędów wiosennych mających charakter płodnościowy (siła drzew i ich zielonych gałęzi, wegetacji roślin), ma także charakter zaduszkowy (kult przodków, dziady wiosenne). Zielone Świątki to jedno z najradośniejszych świąt w naszej tradycji. Takich swiąt jest wiecej tu są podane tylko przykłady, że zostały zawłaszczone przez watykanskiego okupanta. KK celowo wprowadzal przybliżone daty, aby Słowianie zaczęli traktować jak swoje.Oprócz tego wprowadzał zwyczaje z innych krajów, a więc cieszmy się . Mamy niemiecką choinkę, karpia po żydowsku,rybę po grecku, ruskie pierogi i amerykanskiego Kevina. :-]

avatar
~Ja
01.11.2023 16:44

Na pewno lepsze to niż te gówniarze chodzące po domach, żebrzące o cukierki i rzucające jakami po oknach i samochodach.

avatar
~Pytek do (Ja)
01.11.2023 18:20

Tak szczerze; - po jakich środkach tak można publicznie robić z siebie " pospolitego buraka" ???. jakimi " jakami..."???. Czy ty się dobrze czujesz ???. A chodzenie po kolędzie to jest zwyczaj - obyczaj wynikający z Encyklik Papieskich ?, czy czyste żebractwo ustalone , li i tylko przez polskich kapłanów --- wyjątek światowy !!!!!.

avatar
~Elwis
02.11.2023 21:45

Jaka jest różnica pomiędzy jak nazwałeś „gowniarzami lazacymi po domach” a księdzem chodzącym z tzw kolęda?

avatar
~Zenada
03.11.2023 07:12

Dokładnie tak i jeszcze dorośli podprawadzajacy dzieciarnię . Kolędnicy hahaha

avatar
~do<>"Ja"
03.11.2023 09:51

Już tym wpisem większego większego GÓWNIARZA jak ty to na tym zw.pl nie widziałem , nie widziałem w trakcie Halloween !!!!. podejrzewam, że pisaniu tego żałosnego paszkwilu usmarkałeś się po pas !!!!!

avatar
~DO( Zenada)
04.11.2023 09:10

"Żenada" --- tak doprowadzają, ale to Rodzice by ich chronic przed takimi wściekłymi jak ty i co najgorsze uważającymi się za "katolików" !!!!. Dzisiejsze dzieci, które chcą się bawić swoim dzieciństwem i bawić Nas muszą być - o zgrozo - chronieni przed takimi jak ty i tobie podobnymi co tu wypisują tą szczujnię i ich wyzywają - przeciwko nim !!!!!!

avatar
~katolik
01.11.2023 17:41

Byłam i się nie wstydzę!!!!

avatar
~CO-JAK...(katolik)?.
02.11.2023 09:59

Jaki "katolik" - co nie widzi krzywdy jaką wyrządza obecnie kościół ofiarom ich molestowania !!!. I ty bezwstydnie nazywasz się katolikiem ?. A tak na marginesie ; - jaki kostiumolog pracował nad szatami - ubraniem tych pseudo maszerujących ?. Totalny misz - masz totalnie pokręcony pod względem tych ich strojów !!!! <> pod żadnym kontem nie pasuje do rzeczywistości NAWET KATOLICKIEJ !!!!!.

avatar
~Jestem katolikiem i się tego nie wstydzę
02.11.2023 11:28

~CO-JAK...(katolik)? Czy każdy ksiądz jest zboczeńcem ? Czy każdy mechanik jest oszustem? Czy każdy polityk jest złodziejem? Czy każdy policjant / żołnierz jest alkoholikiem ? Można tak pytać w nieskończoność, tylko czy można oczekiwać uczciwej odpowiedzi od Pana/Pani. Każdy rodzic zadbał o strój dla swojej pociechy. Wielka szkoda, że obraża Pan/Pani te dzieci oraz rodziców nazywając ich pseudo maszerującymi. Niesamowite jest to jak bardzo przeszkadza Panu/ Pani przemarsz dzieci z rodzicami w spokojnej i radosnej atmosferze. No po prostu ręce opadają.

avatar
~JESTEM , bo jestem ...się tego...!
02.11.2023 12:34

Pytanie; - a kogo to tu obchodzi kim ty tu jesteś!. Prawdziwy katolik nie obnosi się jakim jest "katolikiem", jest to indywidualna sprawa każdego wierzącego i jego pana Boga !. Świetne pytanie i zarazem własna odpowiedź !!!. barwo za inwencje twórczą - autorską - jak widać na własne się pocieszenie !!!. Może i tak ;;; ale ci wszyscy co ich z nazwy zwodu wymieniłeś odpowiadają karnie i są w ZK, nikt ich nie przenosi z parafii do parafii !!!!. I po co ta twoja Obłuda i Fałsz w tłumaczeniu ???. Gdzie tu obraza - jak się coś nazywa takim jak się widzi ??> To ty obrażasz " ofiary pedofilów" w ten sposób ich tłumacząc !!!!. I w bi sobie to do tej głowy - katolika z wyburczą wyobraźnią !!!!!. Żenujące - i tu prawdziwie ręce opadają, ale nie twoje !!!!!.

avatar
~Do Pana ( Elwis)
03.11.2023 09:56

A no taka - ja i Pan - to rozumie, tylko nie taki jak ten żałosny (Ja), że Nasze Kochane Dzieci się tym Bawią i liczą na szacunek odwiedzających, a ten chodzący kapłan liczy na KASĘ jak te ich ponad 8 lat tzw. " tłuste koty" co to się same pasą na Naszym Publicznym Mieniu bez chodzenia po naszych domach !!!!. To jest żałosne i bezwstydne !!!!. Jak widać w tej materii jak w tej, że obecnie nadal się trzymają "tłustych posad" i rozdają Naszą Publiczną Kasę bez ograniczeń ten żałosny i bezwstydny (Ja) i jemu podobni tego nie widzą !!!!!. To jest ten ich uczciwy katolicyzm i stosunek do Naszego Publicznego Mienia !!!!!!!

avatar
~Proste jak drut
03.11.2023 11:25

Księdza zapraszam do domu jestem z nim umówimy począwszy od chrztu . Przebierańcy atakują domy na oślep ! Amerykański zwyczaj to kolejna impreza , kolejna okazja aby pohulać.

avatar
~Proste jak świński ogon !.
03.11.2023 11:43

Od jakiego chrztu?, kto zaprasza ?. Jaki zwyczaj Amerykański i hula ?. A kt hula u oj. Rydzyka - czy to katolicki zwyczaj tak hulać na ołtarzu jak to czynili i czynią pisowscy politycy u oj. Rydzyka i na Jasnej Górze ?. Czy widziałeś jak ten pd "chrztu" aby ktoś tak hulał z katolików na zachodzie ?. I po co ta twoja katolicka obłuda i fałsz !!!./

avatar
~x
01.11.2023 19:54

Jak Hallowin to pogaństwo, samo zło, jak kolędowanie w przebraniu to super. Zaścianek i głupota.

avatar
~Beton
03.11.2023 20:56

Kolęda została wynaleziona przez ksiezy w XII wieku w celu wyludzania ostatnich pieniedzy lub ostatniej kury ubogiego chłopa.Tego nazwijmy to zwyczaju, nie ma w innych krajach.

avatar
~DO ( Beton)
04.11.2023 08:39

A Polski chłop w średniowiecznej Europie był gorzej traktowany i wykorzystywany niż tzw. "niewolnik ciemno skóry" - nie miał żadnych praw, a jego panem był Pleban i Polski tzw. posiadacz ziemski !!!!. Tzw. KOŁTUNY to posiadał ( ewenement wstydliwy w świecie ) w Europie jedynie Polski chłop ------ od niewolniczej pracy dla Pana wyzwoliła ko Komuna nadając ziemię w wyniku reformy !!!!!.

avatar
~Dymny Tata
02.11.2023 09:34

Byliśmy wspólnie z Synem i nie żałujemy, ku naszemu zaskoczeniu bardzo duża frekwencja. Dzieci ślicznie przebrane. Szczególnie Noe i jego brat pingwinek :) Gratuluje Księżom i Organizatorom. Czekać tylko na więcej takich wydarzeń.

avatar
~"Dumny co ???)
02.11.2023 10:25

To może ten co to był przebrany za "MIKOŁAJA" w takim dniu ???. Hiha>>>>>>>>>>>>>.!. Duma po byku, aż boki ściska !

avatar
~Zenek
02.11.2023 11:23

Dziękuję Księżą i Zespołom za przepiękną ucztę dla naszych dzieci .

avatar
~DO powyżej..?
02.11.2023 12:24

Tylko tyle ...?.

avatar
~DO POWYŻEJ ***
02.11.2023 13:17

JAKI UCZCIWY WIERZĄCY, TYM BARDZIEJ KATOLIK OBNOSI SIĘ PUBLICZNIE i UDAWADNIA INNYM, ŻE JEST KATOLIKIEM ???, CO JEST NIE TAK Z TWOJĄ WIARĄ, ŻE MUSISZ TO UDAWADNIAĆ NAM BUBLICZNIE >???. MIERNE i ŻENUJĄCE !.

avatar
~Do szanownego Trolla
02.11.2023 14:35

Widać, że jedynym paliwem Anty-Katolika jest wyciekający jest JAD i skowycie.... Jakie to złe, że Katolicy wyszli z kościoła na ulice miasta. Jak oni mogą się tak obnosić. Mogą bo konstytucja im tego nie zabrania, ba nawet daje im prawo. Zresztą jak każdemu innemu wyznaniu.

avatar
~Do szanowneg Hejtera
03.11.2023 07:46

Z pod znaku " Do szanownego Trolla" - jak to powiadają nasi dziadowie widzisz źdźbło w oku innych, ale nie widzisz BELKI w sobie i tobie podobnych !!!. Krótko mówiąc to w waszym ministerstwie ludzie na stołkach i waszej partii Trollowali i Hejterowali przeciwników politycznych i przedstawicieli polskiego Sądownictwa !!!. Cytując ciebie można śmiało powiedzieć to dopiero by " WYCIEK JADU" i to mniemam jak się słucha ciebie w imię waszego fałszywego pojęcia określenia " Polskiego katolika" --- bo pod takim hasłem od ponad 8 lat taki jak ty i tobie podobni wciskają nam ten jad , a to w postaci takich słów, albo waszej propagandowej telewizji, albo wasi prezesi wołający przezwiskami swoja opozycje i oponentów politycznych!!!!!, pamiętamy te słynne już słowa , np. coś tam coś tam """" o zdradzieckich mordach, komuniści i złodzieje, o Ryżawym, ,,,, itd. """" . Ta wasz szczujnia ponad 8 lat prowadzona z przekazem DNIA podzieliła Nas Polaków na ulicach i w domach rodzinnych !!!!!!!. I ty śmiesz nam tu bezczelnie coś imputować o """" JADZIE"""" - ty który popierałeś ten jad przez te ponad 8 lat --- ta pogarda do innego człowieka, innej kultury i wyznania była widoczna podczas reakcji na legalnych protestach Naszych Kobiet i Młodzieży ---- to gazowanie, bicie pałkami teleskopowymi, łamanie rąk ...itd.... a ty teraz jednym marszem po ulicy Wschowy "aniołów i świętych" --- chcesz od nas POKUTY !!!!!. Od kiedy to w XXI Wieku " aniołowie i święci" w postaci tych uczestników mogą tak się nazywać ?????? ___ Czy to nie zahacza o bluźnierstwo prawdziwego " katolika" ??????> Z Bogiem !.

avatar
~Gosc
02.11.2023 18:01

Ter......go nie było ?

avatar
~Elwis
02.11.2023 21:38

Toz strach się bać tych wszystkich aniołów i świętych. Panowie i panie mamy XXI wiek.

avatar
~Lewis ....
04.11.2023 15:19

Lewis odkryłeś Amerykę ! Bój się Boga !

avatar
~Zen
03.11.2023 12:35

Ja halloween biorę pełnymi łapami, bo to dla naszych już jedyny i ostatni przyjaciel, nie mamy już nikogo za kamrata. Jak się pokłócimy i z USA to tylko ci z kosmosu nas zrozumieją.

avatar
~Beton
03.11.2023 13:30

Parafianin to osoba bezwzględnie i na ślepo słuchająca swojego duchowego przełożonego wbrew temu co mówi Pismo Święte, wykonuje polecenia nawet wbrew Bogu Parafianin to człowiek bez wykształcenia, zacofany, ograniczony, z lekkim upośledzeniem Ks. Szustak - 27 sierpnia 2021

avatar
~DO***(Beton)*
03.11.2023 14:31

To prawie jak dewotyzm - dewotka !!!. Dla nich Pismo Święte się nie liczy, ba! oni tylko zatrzymali sie na wiedzy i znajomości katechizmu ~~~~ wystarczy ich tylko rozpytać na temat znajomości Pisma Świętego !.

avatar
~Beton
03.11.2023 21:35

Do beton. tu jest podany przykład ksiedza , ktory mysli o katolikach w ten sposob. . Natomiast wczesniejsze zrodła przedstawiaja to tak; Parafianin to osoba należąca do wspólnoty parafialnej, zamieszkująca na terenie administracyjnie przynależnym do niej. Dawniej w sposób prześmiewczy określano tak chłopa, człowieka prostego i niewykształconego.

avatar
~Beton do wschowianin katolik
03.11.2023 22:25

Tak się wytworzyło społeczeństwo antychrześcijańskie zbudowane na memach, niemyślące ale "wiedzące", niewierzące w Boga ale wierzące to co internet im podsyła, ewentualnie podpowiada stacja TVN. Marnej jakości intelektualnej celebryci i influenserzy są dla nich autorytetem. Chcą być jak oni podróżować po świecie, mieć 3 męża w sowim życiu. jedno dziecko lub psiecko. Nie wspomnę już o wartościach patriotycznych, narodowych których nie widać w dzisiejszej Polsce a jeżeli już to w mniejszości. Można polemizować z powyższym "betonem" ale to jest mur nie do przebicia. Powyższy wpis doskonale obrazuje, że ci co nazwą cię ciemnogrodem zamknęli się w swoim tylko tęczowym. To co napisaleś nie podlega dyskusji , gdyż od razu skreslasz czlowieka jako MAŁO rozumnego. Jezeli atakujesz stacje TVN, to znaczy ze jestes pisokatolikiem , a tacy sa najgorsi. Bigot to odpowiednik dewotki i takim sie przedstawileś. Nie oglądam żadnej TV bo każda jedna kłamie, dlatego warto szukac alternatywnych odpowiedzi w innych zrodłach niż popularne media. Co powiesz na rozwod Kurskiego i jego uniewaznienie małzenstwa koscielnego? Dla mnie to skandal , bo niewinna zona jest rozwodka , a jej dzieci zostaly bękartami.Co powiesz na trzy malzenstwa Marty Kaczynskiej i kazde dziecko z innym ojcem? Prawda czy nieprawda? A moze, Bog tak chcial? To sa te wasze wartosci katolickie? Atakowana jest tęcza stworzona przez Boga, gdyz ksieza i politycy maja bardzo duzo do ukrycia. Najlepsza obroną jest atak, tak sie potocznie mowi. Czyli KK i jego poplecznicy atakujĄ LGTB JAKO WROGA ,A SAMI POWINNI IŚĆ NA MARSZU WOLNOSCI W PIERWSZYM RZĘDZIE. Twoj guru to nawet powinien machać tęczową flagą.To są ci prawdziwwi patrioci wedlug ciebie?Dolącze do tego grona Tadzia z Torunia,, ktory przez osiem lat otrzymalod rzadu 260 milionow złotych, mimo ze porządnie drenował kieszenie naiwnych ludzi. Patriota czy biznesmen? Na zakonczenie tego komentarza takie pytania. Czy jest dowod na istnienie Boga? Nie ma. Czy jest dowod na to , że Bog nie istnieje? Nie ma.

avatar
~beton DO beton
05.11.2023 12:59

Pańszczyzna w Polsce – forma renty feudalnej polegająca na bezpłatnej i przymusowej pracy chłopów na rzecz właściciela ziemskiego w zamian za użytkowanie przez nich posiadanego gospodarstwa. Na ziemiach polskich pańszczyzna występowała od XII w. do 1864 r. Chłopi musieli dzień w tygodniu pracować na rzecz Kościoła, byli zobowiązani do uiszczania dziesięciny, specjalnej opłaty za odprawianie mszy zwanej "meszne" oraz do szeregu innych danin.

avatar
~@(betonDObeton)
06.11.2023 06:25

Taką "rentą feudalną" to jak widać ty jesteś przez te ostatnie 8 lat wobec pisplus!!!!. Twoja wiedza na temat Polskiego Chłopa mnie powala ---- klasyczny wykład na poziomie 5 klasy Szkoły Podstawowej z lat 1950 !!!!. Zapewne "ciemny lud " to kupi jak kupował ostatnie osiem lat ta Obłudę, Cynizm i Fałsz, który wylewał sie z Nowogrodzkiej, TVPplus i oj. Rydzyka !!!!. Żałosne do bólu !!!!.

avatar
~Agresja wobec Katolikow
05.11.2023 15:57

Trwa agresja wobec Katolikow, Kościoła i Kapłanów . Celebryci i lewaccy dziennikarze oraz nawiedzeni komentatorzy szydzą z wiary Katolików. Każdy Kapłan to pedofil , złodziej . Zdrowo myślący tego nie kupi ale trole tak . Jestem jakimś wyjątkiem bo od dzieciństwa miałem super księży ?

avatar
~DO powyżej...
06.11.2023 06:18

Gdzie ty mały człowieczku widzisz ta agresje wobec " katolików" ?. Najwyraźniej przespałeś swoje dotychczasowe życie i nie widziałeś, nie czytałeś co księża, zakony żeńskie i męskie zrobiły dzieciom, podopiecznym w takich państwach jak np. Kanada, Meksyk, Irlandia, Hiszpania, Polska ,,,,,nie wspomnę o dzieciach Afryki przez księży na misjach - są na to dowody nie tylko jak to ty bezczelnie piszesz , cyt. " celebryci, lewacy, dziennikarze oraz nawiedzeni komentatorzy ....itd. " ale dowody śledcze i karne !!!!. Jeśli ktoś tu jest nawiedzony komentator i ślepy na krzywdę tych wszystkich skrzywdzonych dzieci przez duchowieństwo to taki jak ty mały człowieczku !!!. I przestań tu jątrzyć bowiem twoja widza w temacie jest na poziomie " radia maryja i tvpplus" Jako katolik - bo za takiego uchodzisz popełniasz naczelny grzech przeciwko Bliźniemu Swemu - A Pan Bóg kazał ci go miłować !!!!. Twoja ślepota i agresja wobec innych jest podyktowana twoją obłudą i fałszem na krzywdę innych !!!!!. Z Bogiem !.

avatar
~beton
06.11.2023 13:23

Sutanna to koszt około 1600 złotych, ornat 300-600 zł, mucet 600 zł, pas 500 zł, stuła 200 zł, kapa maryjna 400 zł, baldachim 800 zł i wiele, wiele innych produktów dla kościoła i książąt. Taki biedak to musi bardzo ciężko pracować, aby kupić sobie odzież w wielu kolorach. KSIĄDZ ubiera się u Prady. ;-]

avatar
~Wielki jak Kargul
06.11.2023 14:14

Tak poniżej widać tą agresję. Obrażanie , szydzenie i poniżanie. Widzisz fakty które chce widzieć uczniu TVNienawisć.

avatar
~"Wielki coś tam, coś tam ...)
06.11.2023 17:34

Tym wpisem dokonałeś samooceny swojej Totalnej Nienawiści, której nabywałeś przez te ostatnie 8 lat w ramach " przekazów dnia z nowogrodzkiej" , " tzw. szczujni o nazwie ps. publiczna", i różnego rodzaju wykrzyczanych haseł, min. """ komuniści i złodzieje, zdradzieckie mordy, rudy, ,,,itd. ...itd..... """, ALE !!! - ale to już Dzieki Panu Bogu jest za nami !!!!. I tacy jak ty też !!!. Normalni doszli do władzy i teraz będąlat ODNOWY, SPOKOJU i MIŁOŚCI .......... Z Bogiem !!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl