TworzymyGłos Regionu

reklama

Przebudowa drogi w Starym Strączu postępuje (FOTO)

Czwartek, 23 marca 2023 o 18:18, autor: 0
Przebudowa drogi w Starym Strączu postępuje (FOTO)

W miejscowości Stare Strącze trwa inwestycja drogowa, której celem jest przebudowa drogi powiatowej nr 1017F. Inwestycja prowadzona jest przez Powiat Wschowski w ramach unijnego dofinansowania.

Przebudowa została podzielona na etapy, z których pierwszy właśnie się zakończy. Do tej pory wykonano kanał technologiczny, który pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie sieci podziemnych, a także zjazdy do posesji w ciągu drogi. Na całym odcinku została wykonana profilowana warstwa podbudowy, co zapewni stabilność i trwałość drogi.

Obecnie trwają prace nad budową nowego chodnika, krawężników i obrzeży, które mają zapewnić bezpieczne poruszanie się pieszych oraz utrzymanie estetyki całego odcinka drogi. Ponadto inwestycja przewiduje ustawienie wpustów ulicznych, które są niezbędne do prawidłowego odprowadzenia wody deszczowej, co z kolei przyczyni się do zmniejszenia ryzyka podtopień.

Inwestycja drogowa w Starym Strączu ma na celu nie tylko ulepszenie warunków komunikacyjnych, ale także podniesienie jakości życia mieszkańców, którzy będą mogli korzystać z nowoczesnej i trwałej infrastruktury drogowej. Planowo na początku kwietnia ma nastąpić wylanie warstwy wiążącej jezdni, co będzie kolejnym krokiem w realizacji projektu.

Łączna wartość inwestycji opiewa na kwotę 6.000.000,00 zł, z czego Powiat Wschowski pozyskał 3.000.000,00 zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Wkład własny do przebudowy drogi pochodzić będzie z budżetu Gminy Sława - 2.000.000,00 zł oraz Powiatu - 1.000.000,00 zł. Dofinansowanie ze środków unijnych zostało pozyskane w ramach poddziałania "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych", które jest częścią Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Źródło/foto: slawa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl