TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Projekty budynków agroturystycznych MURATORA

Poniedziałek, 09 października 2023 o 15:29, autor: 0
Projekty budynków agroturystycznych MURATORA

Otwarcie agroturystyki to coraz popularniejszy pomysł na biznes. Ludzie znacznie częściej niż jeszcze kilka lat temu poszukują kameralnych miejsc, w których można odpocząć od zgiełku i skutecznie się zrelaksować – nie przekraczając przy tym rozsądnego budżetu. Jeśli w Twojej głowie powoli krystalizuje się myśl o wzniesieniu obiektu agroturystycznego - podpowiemy gdzie znaleźć odpowiedni projekt i na co zwracać uwagę przy jego wyborze.

Gdzie znaleźć projekt budynku agroturystycznego?

Kolekcja na stronie https://projekty.muratordom.pl to miejsce, z którym powinny zapoznać się wszystkie osoby poszukujące projektów budynków agroturystycznych. Znajdują się tam gotowe propozycje, które pozwolą na wzniesienie wygodnego, funkcjonalnego i energooszczędnego obiektu - dostosowanego do potrzeb każdego inwestora. W ofercie znajdziecie projekty agroturystyczne o zróżnicowanym metrażu. Te mniejsze - o powierzchni 70-90 m2 umożliwią ugoszczenie 2-3 rodzin lub kilku osób, a wersje większe - o metrażu sięgającym 200-300 m2 będą odpowiednie zarówno dla świadczenia usług wynajmu, jak i na cele własnego zamieszkania. Pamiętajmy, że aby usługi wynajmu były uznane za agroturystykę to liczba pokoi przeznaczonych na wynajem nie może przekroczyć pięciu.  Dostępne w sprzedaży projekty różnią się stylistyką – możesz zdecydować się na budynek klasyczny o uniwersalnym charakterze, jak i rustykalny, który świetnie wkomponuje się w wiejską lub leśną działkę. Zróżnicowana technologia budowy pozwoli na dopasowanie projektu do Twoich preferencji i założonego tempa prowadzenia prac. Nie bez znaczenia jest także możliwość wyboru budynku o przeznaczeniu całorocznym lub letniskowym, zgodnym z planowanym typem działalności.

 

Zalety projektów domów agroturystycznych

Podstawowym atutem budowy własnego obiektu agroturystycznego jest nie tylko fakt korzyści finansowych wynikających z wynajmu, ale także kontakt z przyjezdnymi gośćmi, nawiązywanie relacji i przyjemność, którą da nam organizowanie wypoczynku. Agroturystykę tworzą zazwyczaj ludzie z pasją i miłością do ludzi i natury. Budując własny obiekt, na każdym etapie działalności będziesz go mógł dostosować do aktualnych potrzeb rynkowych, a w razie konieczności - zrezygnować z usług agroturystycznych i przeznaczyć na stały wynajem lub na własne cele mieszkaniowe. Budynki agroturystyczne to obiekty mieszkalne, zatem nie są one obarczone restrykcjami związanymi z przepisami dla pensjonatów czy hoteli. Jeśli spodoba ci się projekt z większą liczba pokoi niż pięć, to pamiętaj, że “nadmiar” możesz spożytkować na własne cele rekreacyjne, nie tracąc tym samym  klasyfikacji agroturystycznej. Dzięki różnorodnej ofercie projektów, możesz łatwo dopasować ją do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy, obowiązujących dla Twojej działki – jak również wymiarów samej posesji. Takie rozwiązanie umożliwi Ci również dobranie wyglądu zewnętrznego budynku do zamierzonego charakteru wnętrza – czy to bardziej nowoczesnego, czy też nawiązującego do lokalnego folkloru.

 

Jak wybrać najlepszy projekt domu pod agroturystykę?

Na co zwrócić uwagę, wybierając projekt budynku agroturystycznego? Przede wszystkim zastanów się, czy ma to być budynek w całości przeznaczony na wynajem, czy może planujesz w nim także mieszkać - całorocznie lub sezonowo. Jeśli w zamiarze masz budowę większego obiektu, a jednocześnie nie planujesz być na miejscu, to rozważ możliwość zatrudnienia kogoś w rodzaju administratora lub przeznacz jeden z pokoi na dyżurkę dla pracownika. Taka osoba przekaże gościom klucze, zajmie się sprzątaniem i wymianą pościeli, wymieni żarówkę czy usunie jakąś bieżącą awarię. Planując usługi agroturystyczne powinieneś także przemyśleć, czy chcesz oferować gościom robione przez siebie posiłki, czy wolisz udostępnić kuchnię z jadalnią i nie zajmować się serwowaniem dań. Kiedy już odpowiesz sobie na te pytania, możesz przystąpić do wyboru właściwego dla siebie projektu. W ofercie znajdziesz budynki o różnorodnej funkcjonalności i liczbie pokoi oraz o zróżnicowanym wyglądzie, co pozwoli na wpasowanie obiektu w otaczający krajobraz i lokalną architekturę. Przyjrzyj się wymiarom obiektu i oceń, czy po zlokalizowaniu go na posesji możliwe będzie zachowanie wymaganych prawem odległości od granic. Pamiętaj, że na działce powinien znaleźć się także parking dla gości oraz miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu..

 

Podobnie jak wiele osób tęsknisz za możliwością spokojnego i przystępnego cenowo odpoczynku? Połącz przyjemne z pożytecznym, decydując się na otwarcie własnej agroturystyki. MURATOR przygotował dla Ciebie wiele gotowych projektów domów, w których możesz odpłatnie przyjmować gości – a nawet zamieszkać ze swoją rodziną w wydzielonej części. Dzięki temu codzienna obsługa wypoczywających klientów będzie wygodna i bezproblemowa, a zadowoleni z Twoich usług wczasowicze będą polecać Twoją ofertę kolejnym gościom poszukującym pokoi do wynajęcia. 

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów od MURATORA - https://projekty.muratordom.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl