TworzymyGłos Regionu

reklama

Próbowali okraść bankomat, schowali się w lesie. Wschowscy policjanci odbyli ćwiczenia sztabowe

Środa, 22 listopada 2023 o 12:58, aktualizacja Środa, 22 listopada 2023 o 13:25, autor: 3
Próbowali okraść bankomat, schowali się w lesie. Wschowscy policjanci odbyli ćwiczenia sztabowe

Wschowscy policjanci wykazali swoją gotowość i efektywność w działaniu podczas ćwiczeń sztabowych przeprowadzonych we wtorek, 21 listopada. Scenariusz tych ćwiczeń zakładał reakcję na kradzież pieniędzy z bankomatu, symulując sytuację kryminalną w jednej z lokalnych miejscowości.

Szybka reakcja i profesjonalizm w działaniu

W toku symulacji, policjanci wykazali się błyskawiczną reakcją, co pozwoliło na skuteczne zatrzymanie dwóch sprawców ukrywających się w kompleksie leśnym między Łysinami a Lginiem. Nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie podkreśla znaczenie tych ćwiczeń: „Dzięki regularnym ćwiczeniom policjanci doskonalą się, by w przypadku zaistnienia takiej sytuacji móc jak najskuteczniej zareagować na dane zdarzenie”.

Realistyczna symulacja przestępstwa

Nieznani sprawcy próbowali dokonać włamania do bankomatu na terenie gminy Szlichtyngowa, co było głównym założeniem symulacji. Po nieudanej próbie kradzieży, sprawcy podjęli ucieczkę, co zainicjowało pościg policji. Policjanci, wykorzystując zgromadzone informacje, zdołali szybko zlokalizować pojazd przestępców i podjąć pościg. Ucieczka piesza sprawców w terenie leśnym pomiędzy Łysinami i Lginiem stanowiła dodatkowe wyzwanie.

Wnioski z przeprowadzonych ćwiczeń

Jak zaznacza nadkomisarz Piwowarska, tego rodzaju ćwiczenia są kluczowe dla rozwijania procedur i strategii postępowania w rzeczywistych sytuacjach kryzysowych. Ćwiczenia sztabowe stanowią również platformę do wymiany doświadczeń i budowania efektywniejszej współpracy między policjantami. Wyniki i uwagi zebranie podczas tych ćwiczeń posłużą jako cenny materiał szkoleniowy na przyszłość, umacniając tym samym gotowość sił policyjnych na ewentualne przyszłe wyzwania.

Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Gosc
22.11.2023 15:39

A co z tymi co wysadzili bankomat we Wschowie w pko czy tez tam byli ?

avatar
~Fela
22.11.2023 20:24

Te ćwiczenia powinny być w nocy a zapomniałem że policja pracuje do godziny 15 we Wschowie

avatar
~popraweczkaplus***
23.11.2023 08:59

(~Fela) <> zwracam uwagę, że od ponad 8 lat ta policja " nie pracuje " tylko ma ciągle "AKCJE" i zabezpiecza to co czyniło nam pis . :):):).

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl