TworzymyGłos Regionu

reklama

Pożar samochodu między Sławą a Starym Strączem. Kierowca bezpieczny, auto zniszczone

Czwartek, 07 marca 2024 o 15:57, aktualizacja Czwartek, 07 marca 2024 o 16:03, autor: 1
Pożar samochodu między Sławą a Starym Strączem. Kierowca bezpieczny, auto zniszczone

Na drodze numer 278 łączącej Sławę ze Starym Strączem, doszło do pożaru samochodu typu smart. Zdarzenie miało miejsce około godziny 12:30, kiedy to pojazd nagle stanął w płomieniach. Na szczęście kierujący zdołał bezpiecznie zjechać na pobocze i wezwać pomoc.

Szybka interwencja straży

Mimo że strażacy dotarli na miejsce zdarzenia zaledwie 4 minuty po otrzymaniu zgłoszenia, ogniu udało się niemal całkowicie strawić pojazd. Z relacji kierowcy wynika, że ogień wybuchł nagle podczas jazdy. Działania strażaków skupiły się na dogaszeniu płonących opon oraz nieużytków w pobliżu, które również zostały objęte pożarem.

Do akcji gaśniczej skierowano trzy zastępy: OSP Sława, OSP Stare Strącze oraz Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie. W wyniku ich szybkiego i zdecydowanego działania, udało się uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się ognia.

Ruch na drodze przywrócony

Na czas prowadzenia akcji ratunkowej konieczne było zablokowanie drogi, co mogło wprowadzić chwilowe utrudnienia dla innych użytkowników ruchu. Obecnie, jak informują służby, ruch na drodze numer 278 został już całkowicie przywrócony i nie ma żadnych utrudnień.

Foto: OSP Sława

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Andrzej
07.03.2024 18:57

Widziałem jak to się pali, bo jechałem wtedy drogą to autko jest całe z plastyku. Strach pomyśleć jak tym można jeździć.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl