TworzymyGłos Regionu

reklama

Powiatowe Obchody 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości (VIDEO)

Piątek, 10 listopada 2023 o 19:23, aktualizacja Piątek, 10 listopada 2023 o 19:40, autor: 9
Powiatowe Obchody 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości (VIDEO)

W auli I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie odbyły się powiatowe obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zgromadzonych gości, w imieniu Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego oraz swoim, przywitała dyrektor szkoły, Agata Karolczyk Kozyra.

Uroczysta Akademia pełna znaczących postaci

Podczas akademii przemawiali Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak, Sekretarz Powiatu Wschowskiego Eliza Lebedyńska-Maj, Prezes Okręgu Związku Piłsudczyków RP Oddział Królewska Wschowa Jan Pabierowski, oraz Młodszy Inspektor Związku Strzeleckiego Strzelec Jan Koniuszko. Wśród mówców znalazł się również nauczyciel historii z I LO Wschowa, który podjął się wygłoszenia wykładu o historii Niepodległości Polski.

Odznaczenia jako wyraz uznania za służbę

Uroczystość była także okazją do wręczenia odznaczeń. Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymali Andrzej Andrusiak, Andrzej Nowicki i Stanisław Pawlak. Medal Srebrny otrzymała Barbara Anna Woźniak-Ambroży, a Medal Brązowy Iwona Marta Cholewa oraz Joanna Małgorzata Pestrowicz. Odznaczenia wręczyli Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak oraz Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Awans w Jednostce Strzeleckiej „Strzelec”

Podczas akademii awansowano rekrutkę z Jednostki Strzeleckiej „Strzelec”, której dowodzi Jan Koniuszko. W uroczystości uczestniczyły również klasy mundurowe z I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie.

Patriotyczne występy artystyczne

Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów I LO oraz nauczyciela Łukasza Hilarskiego. Nie zabrakło występów instrumentalnych, wokalnych i recytacji. Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni goście udali się na poczęstunek.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~krzysztof
10.11.2023 20:38

Czas by już na finał, puenta się zaczyna: Coraz więcej przebierańców, coraz trudniej o oryginał. Tekst piosenki Rosiewicza jest taki aktualny

avatar
~Krzysztof do "krzysztofa"
11.11.2023 14:45

Tekst ciągle aktualny jak się widzi tego jednego Wschowskiego "przebierańca" z nadaniem w Jasnej Górze !!!. Nie ma co ma facet tupet !!!.

avatar
~Zuza
12.11.2023 13:01

Poszukuję rodzin prawdziwych pilsudczykow nie przebierańców

avatar
~Tradycjaplus
11.11.2023 16:28

Rok w rok te same przemówienia --- te same wyróżnienia i nadania --- i ci tak zwani "przebierańcy" --- i ciągle brak winnych za 100 letnia niewolę Narodu Polskiego --- i ciągle nikt ich nie rozlicza !!!. A my mamy patriotyzm każdego 11.11 .... a na szczycie władzy ciągle WOJENKA - POGARDA - SZCZUJNIA i Totalne Oszustwa z uwłaszczeniem się na stołkach !!!!. To jest codzienność, a wy nam tu mydlicie oczy tym patriotyzmem !!!!!. To prawie jest jak ta wersja "przebierańców" dla li i tylko własnego poklasku !!!!!.

avatar
~ANIHILACJA+
12.11.2023 12:14

Mamy 11.11 ---- Całe Normalne Społeczeństwo Świętuje 105 Rocznicę; - cieszymy się, śpiewamy pieśni narodowe i patriotyczne - jest radość i miłość.... TO MY Normalny Naród !!!!. A tym czasem "oni" przez małe "o" w dniu wczorajszym i ciągnie się to po mediach i dzisiaj walą nam prosto w oczy pojęcia, które mają Nas poróźnić , ośmieszyć na arenie światowym, sieją w dalszym ciągu agresję i ich prezes wykrzykuje do mediów słowa o , cytat .." ANIHILACJI i ARCHAICZNEJ POLITYCE....) , przy tym Nas straszy i straszy ---- Pytanie po co to ich prezes Nam To czyni ???. Po co to pis Nam to czyni ???. A jest proste wyjście z tego ; - wystarczy oddać władzę bo Normalny Naród Was nie chce --- NIE CHCE !!!!. Z Bogiem !!!!. Dajcie nam, Naszym dzieciom i wnukom żyć po naszemu, żyć normalnie !!!!!. Nie po pisowsku - w obłudzie i nienawiści do Bliźniego Swego !!!!.

avatar
~Lechosław
13.11.2023 07:26

Święta capstrzyki ,mszę ku czci !!! A gdzie inwestycje , miejsca pracy ???? Cisza !!

avatar
~PYTEK;???
13.11.2023 14:03

Czy nowe władze będą wnosić o "reasumpcję" w sprawie nadania "generała w Częstochowie"""????. Czy nowa władza będzie wnosić o Audyt po przejęciu kierownictwa w HZZ ???.

avatar
~...sław!.
13.11.2023 17:26

A ja czekam na prawdziwy AUDYT po wyborach Wiosna 2024 w Starostwie !!!.

avatar
~A co PO...???
14.11.2023 06:15

Ilu z nich znajdzie pracę w Powiecie Wschowskim przy (...) staroście i takich inwestycjach jak ten koalicyjny Zarząd Powiatu im stworzył przez te cztery lata ???. Proszę nam powiedzieć ile stanowisk pracy Zarząd Powiatu PiS + PSl + resztówka stworzył tym absolwentom tej szkoły ???. Czy tylko ta młodzież jest wam potrzebna do " lokalnych pokazówek" , a wy się przy nich "grzejecie" ???. Więcej prawdy, rzeczywistości, mniej fikcji i wyimaginowanej wizji co by było jak by było, a nie jest ....itd. !!!. Chciało się by opowiedzieć : - koniec z prestidigitatorstwem !!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl