TworzymyGłos Regionu

reklama

Powiat Wschowski i Gmina Szlichtyngowa z dofinansowaniami

na remonty dróg (VIDEO)

Wtorek, 07 lutego 2023 o 10:30, aktualizacja Wtorek, 07 lutego 2023 o 11:31, autor: 8
Powiat Wschowski i Gmina Szlichtyngowa z dofinansowaniami

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki dotyczące Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Do województwa lubuskiego trafiło w sumie 85,7 mln zł, które przeznaczone zostaną na budowy, remonty i modernizacje dróg. Wśród kilkudziesięciu zadań, którym przyznano dofinansowanie, znalazły się te zgłoszone przez Powiat Wschowski oraz Gminę Szlichtyngowa. Z tej okazji odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanty Wielgus.

Powiat Wschowski otrzymał dotację w wysokości 1.087.652,00 zł. Fundusze przeznaczone zostaną na przebudowę ulicy Staroleszczyńskiej we Wschowie (droga nr 4226F). Wartość inwestycji wynosi 1.947.407,30 zł, w tym 60% dofinansowania z kosztów kwalifikowanych, tj. z kwoty 1.812.754,83 zł.

Zakres prac przebudowy obejmuje wykonanie nowej nawierzchni z masy asfaltowej, budowę nowych chodników i zjazdów z kostki betonowej, a także wykonanie kanalizacji deszczowej. Z odnowionej ulicy Staroleszczyńskiej korzystać będą nie tylko mieszkańcy okolicznych domów, ale także pracownicy i klienci Powiatowego Urzędu Pracy. 

- Zwracaliśmy się do pana Starosty o możliwość przynajmniej naprawy - mówił dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Andrzej Nowicki. - Okazało się, że będzie przebudowa łącznie z chodnikami (...). Kilkudziesięciu klientów codziennie dociera do PUP (...) to bardzo potrzebna i wyczekiwana inwestycja.

Gmina Szlichtyngowa zyskała dofinansowanie w wysokości 1.204.008,00 zł, stanowiące 70% kosztów kwalifikowanych zadania, przy całkowitej wartość wynoszącej 1.783.849,61 zł. Środki przeznaczone zostaną na remont 557 metrów jezdni, od drogi powiatowej nr 1006F do cmentarza w Jędrzychowicach.

- Droga ta wymagała pilnego remontu, ponieważ jest w bardzo złym stanie technicznym, są na niej liczne wyboje, jest po prostu dziurawa - podkreśliła burmistrz Jolanta Wielgus. - Największym problemem było to, że nawet przy niewielkich opadach deszczu na nawierzchni tworzyły się liczne zastoiska wodne.

W ramach inwestycji powstanie nowa konstrukcja z nawierzchni betonowej AC11S. Wykonane zostanie humusowanie na pasie drogowym. Wymianie ulegną przyłącza wodociągowe. Inwestycja obejmie także remont zjazdów i chodników z kostki betonowej oraz kanalizacji deszczowej. W planach także nowa organizacja ruchu, nowe oznakowanie pionowe wraz z elementem brd – progiem zwalniającym i ograniczeniem prędkości do 30 km/h na tym odcinku drogi.

Obecni na konferencji Starosta Wschowski Andrzej Bielawski oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wschowskiego Danuta Płończak podkreślili, że to najaktywniejsza jak dotąd kadencja w historii powiatu wschowskiego. Dotychczas suma otrzymanych dotacji na inwestycje wyniosła około 62,5 mln złotych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Arek
07.02.2023 15:05

A co z drogą z Goli do Drzewiec ona jest w dobrym stanie?

avatar
~esteta
07.02.2023 15:58

wy ten ohydny wjazd do strostwa przebudujcie, a przynajmniej oznakujcie, bo ludzie się gubią. nie wspomnę jaki brud jest wokół starostwa

avatar
~Monia
08.02.2023 21:27

A gmina Wschowa? Nie można było pozyskać środków na budowy dróg na nowych osiedlach

avatar
~Mini-Monia+
09.02.2023 14:36

Czy ty dziecko wiesz co piszesz ?. Czy ty Mini-Monia wiesz co to są Środki Publiczne i jak powstają - kto je tworzy ?. Po prostu Nie oŚmieszaj się na tym forum !. No chyba, że ciągniesz tzw. "Przekaz Dnia" tych waszych w stylu "Operacja Absurdu" !!!!. A tak nawiasem mówiąc, co wiesz na temat UWŁASZCZANIA SIĘ tej EKIPY na MIENIU PUBLICZNYM ????. Ciekawe co ?!.

avatar
~Ja
09.02.2023 15:49

Staroście śni się po nocach Warszawa

avatar
~STANDUP+
10.02.2023 08:36

Mamy swój powiatowy przedwyborczy STANDUP+ !. Ktoś inny starszej daty z przed 1990 roku może by powiedział, że to nie kto inny jak " polityczny przedwyborczy animator" - jak kto woli !. Na pewno po trzech latach tej władzy jesteśmy - o dziwo - w tej kampanii wyborczej zasypani, a to nowymi - starymi środkami PUBLICZNEGO - NASZEGO pieniądza, a to nowymi programami i planami ... planami inwestycyjnymi !!!. Aż strach z przerażeniem czy nasze zw.pl to wszystko wytrzyma?, kiedyś powiadano, że papier wszystko przyjmie - zobaczymy i ocenimy !.

avatar
~KARTONIK POWRACA+
10.02.2023 09:04

Oglądając tak zwane konferencje lokalnego pisu i ich działaczy przypominają mi sie lekcje z pierwszej klasy Szkoły Podstawowej z matematyki i j. polskiego jak nasza Pani Nauczycielka wszystkie zajęcia pokazywała nam liczby i literki na takich właśnie TEKTUROWYCH KARTONIKACH - Proszę jak dawna nauka tych osób nie poszła w las i nadal traktują Nas - Wyborców - Mieszkańców jak te Małe dzieci z Pierwszej Klasy !!!!. Ta starsza pani z tym kartonikiem jest tego klasycznym przykładem i czasowo utwierdzona Nas w tym temacie !!!!. Kartonik plus + !!!. Uwaga ; - brak jest innych emerytów ?.

avatar
~do powyżej
10.02.2023 11:47

W tym wieku o którym piszesz nie "kartoniki" nas interesowały. Piękne nauczycielki z tamtych lat miały o wiele więcej co innego do pokazania.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl