TworzymyGłos Regionu

Posiedzenie komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Sejmiku Województwa Lubuskiego

Czwartek, 12 maja 2022 o 09:25, aktualizacja Czwartek, 12 maja 2022 o 14:10, autor: 1 846
Posiedzenie komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Sejmiku Województwa Lubuskiego

Z inicjatywy Pani Małgorzaty Gośniowskiej-Koli, Wiceprzewodniczącej Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska Sejmiku Województwa Lubuskiego w Starostwie Powiatowym we Wschowie odbyło się posiedzenie w/w Komisji. Tematem obrad była rekultywacja składowiska odpadów w Tylewicach. Przed rozpoczęciem posiedzenia Komisji, odbyła się wizja lokalna składowiska odpadów.

W posiedzeniu uczestniczyli zaproszeni goście m.in. Pan Wacław Maciuszonek –  Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego, Pan Piotr Dembiński – Z-ca Dyrektora Departamentu Rolnictwa, Zasobów Naturalnych, Rybactwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego, Pan Artur Malec – Dyrektor Departamentu Środowiska, Pan Jerzy Raczyński – Z-ca Dyrektora Departamentu Środowiska, Pan Arkadiusz Dąbrowski -Dyrektor Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Stanowisko nt. składowiska odpadów w Tylewicach przedstawili: Pan Waldemar Starosta Wicestarosta Wschowski, Pan Mirosław Ganecki – Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, Pan Wojciech Konopczyński – Z-ca Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, Pan Marek Kraśny – Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa, Pan Krzysztof Kołodziejczyk – Prezes Spółki Komunalnej we Wschowie, Pan Dariusz Kowalewski –  przedstawiciel firmy Daro – Complex oraz Pani Maria Frąckowiak – Sołtys Tylewic.

Informujemy zainteresowanych mieszkańców, że Spółka Komunalna we Wschowie w dniu 27 kwietnia 2022 roku złożyła wniosek o zawieszenie postępowania o wydanie zezwolenia na przetwarzanie odpadów w ramach przygotowania składowiska odpadów w Tylewicach do procesu rekultywacji.

(Powiat Wschowski)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Adaś
12.05.2022 11:49

Stanowisko przedstawili - ..... Wicestarosta Wschowski, ..... Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, ...... Z-ca Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, ..... Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa,...... Prezes Spółki Komunalnej we Wschowie, ...... przedstawiciel firmy Daro – Complex oraz ..... Sołtys Tylewic jakieś tam przesłanie z tego "stanowiska" się narodziło ...... ale jakie ? Mieszkańcy czekają na konkretną decyzję, ewentualnie na wskazanie winnego zaniedbania służbowego bez wskazania (jak zwykle) odpowiedzialności zbiorowej. Ja gustuję w pointach gdzie happy endy na tyle poprawia mi humor, że "pot" nie koniecznie musi zalewać moje szczęście dnia/wieczóru...... to pora na rozkosz w ustach. Posiedzenia najczęściej = nasiadówom ale z pewnością nie tym razem, koszty delegacji/diety iście płynnie da się bez wysiłku skonsumować ale powaga i ważkość sprawy jest na tyle kluczowa, że "muszę" żyć w przekonaniu ...... dobra robota ? Coś tam pisali, że niby strony się sądzą ale wiara i pogląd w czystość ekologii nie ma ceny, ok, ale jakby było pięknie poinformować podatnika co, za ile, kto i za co, moje/Twoje podatki "rozpuścił" w kawie z ciastkiem w majowym słońcu ? Skoro Zw "nic" nie pisze o sprawie w szczegółach to znaczy cdn. ......... z kawą i ciastkiem i wspaniałym zespołem urzędników. Witamy i zapraszamy. Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl