TworzymyGłos Regionu

reklama

Ponad 40 kilometrów w ciemności i ciszy. Katolicka Wschowa zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową

Poniedziałek, 18 marca 2024 o 12:45, aktualizacja Poniedziałek, 18 marca 2024 o 13:20, autor: 0
Ponad 40 kilometrów w ciemności i ciszy. Katolicka Wschowa zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową

Już w najbliższy piątek, 22 marca, mieszkańcy powiatu wschowskiego ponownie staną przed wyzwaniem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (EDK) - nocnej pielgrzymki pełnej zadumy i samotności. Tegoroczna wschowska edycja, odbywająca się pod hasłem "Musicie od siebie wymagać" zapożyczonym od Jana Pawła II, ma szczególny cel - wsparcie dla 13-letniego Sergiusza Listopadzkiego i jego rodziny.

EDK - nocne zmaganie z własnymi słabościami

EDK to inicjatywa, która błędnie kojarzona jest ze zwykłymi pielgrzymkami i tradycyjnymi drogami krzyżowymi. Jak wyjaśnia Maciej Aleksandrowicz ze Stowarzyszenia Katolicka Wschowa, Ekstremalna Droga Krzyżowa to przede wszystkim "ciemna noc i walka". Uczestnicy, w samotności lub z najbliższą osobą, mają pokonać trasę minimum 40 km, bez rozmów i wspólnych śpiewów, w pełnym skupieniu. To wyzwanie ma na celu przekroczenie granic własnej strefy komfortu i głębokie duchowe doświadczenie.

Sergiusz i niezwykła siła rodziny Listopadzkich

Historia Sergiusza porusza - chłopiec, który do 4,5 roku życia był zdrowym dzieckiem, przeżył dramatyczną noc, po której nic już nie było takie samo. Mimo ponurej prognozy lekarzy, dziś ma 13 lat i jest największym skarbem swojej rodziny. Monika i Damian, rodzice Sergiusza, dźwigając codziennie swój krzyż, pokazują, co to znaczy miłość i niezłomna wiara w obliczu przeciwności losu.

Więcej o historii chłopca i jego rodziny można dowiedzieć się na stronie fundacji Serca dla Maluszka

Jak można pomóc Sergiuszowi?

Chętni mogą wesprzeć Sergiusza i jego rodzinę poprzez zakup pakietów startowych EDK w cenie 35 zł lub wyższej. Pieniądze zebrane z tej inicjatywy zostaną przeznaczone na utrzymanie, leczenie i rehabilitację chłopca. Pakiety są dostępne w kiosku klasztornym u Ojców Franciszkanów oraz w sklepie z częściami AGD na ulicy Kościuszki 40 we Wschowie.

Gdzie szukać więcej informacji?

Zainteresowani udziałem w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej mogą znaleźć więcej informacji oraz zapisać się na jedną z tras poprzez stronę internetową trasy.edk.org.pl. Dodatkowo, dla tych, którzy chcieliby wspomóc Sergiusza bezpośrednio, uruchomiona została zbiórka na stronie sercadlamaluszka.pl.

Źródło: Katolicka Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl