TworzymyGłos Regionu

reklama

Policjanci rozpoczęli akcję „Bezpieczna Powiatowa” na wschowskich drogach (FOTO)

Czwartek, 29 czerwca 2023 o 10:30, autor: 3
Policjanci rozpoczęli akcję „Bezpieczna Powiatowa” na wschowskich drogach (FOTO)

Czy czujesz się bezpiecznie na naszych drogach? Czy nie raz spotkałeś się z kierowcami, którzy lekceważą przepisy drogowe? Wschowscy policjanci ruchu drogowego podjęli nową inicjatywę, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu wschowskiego. Akcja "Bezpieczna powiatowa" ma za zadanie wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. 

Cel akcji

Głównym celem akcji "Bezpieczna powiatowa" jest skuteczne egzekwowanie przepisów drogowych oraz eliminowanie kierowców, którzy nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa na drodze. Wsparcie ze strony policjantów ruchu drogowego garnizonu lubuskiego umożliwia przeprowadzenie działań o zasięgu powiatowym, które mają rzeczywisty wpływ na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.

Monitoring drogowy

Policjanci ruchu drogowego zaangażowani w akcję będą monitorować sytuację na drogach powiatu wschowskiego. Wykorzystując zarówno motocykle, jak i radiowozy oznakowane oraz nieoznakowane, będą dokładnie obserwować zachowania kierowców. Ich głównym zadaniem będzie reagowanie na naruszenia przepisów drogowych oraz eliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców z naszych dróg.

Przeciwdziałanie łamaniu przepisów

Podczas akcji "Bezpieczna powiatowa" szczególną uwagę skierowano na przeciwdziałanie różnym rodzajom łamania przepisów drogowych. Policjanci będą reagować na kierowców, którzy ignorują znaki ograniczające prędkość w obszarach zabudowanych. Dodatkowo podejmowane będą działania wobec kierowców, którzy nie udzielają pierwszeństwa przejazdu czy bezmyślnie wyprzedzają na niebezpiecznych odcinkach dróg.

Kontrole drogowe

Kontrole drogowe stanowią istotny element akcji "Bezpieczna powiatowa". Policjanci ruchu drogowego skupiają się nie tylko na egzekwowaniu przepisów drogowych, ale również na sprawdzeniu trzeźwości kierowców oraz stanu technicznego pojazdów. W ten sposób dbają o nasze bezpieczeństwo na drodze.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~PARAFRAZA+
29.06.2023 11:59

Czyli wczesniej była przez cały czas NIEBEZPIECZNA " powiatowa" !. Dobra taka praca od akcji do akcji!. Ciekawe czy mają też płacone TYLKO od AKCJI ?.

avatar
~4427018074
29.06.2023 17:54

Popieram kom. ~PARAFRAZA+ Wygląda na to, że między akcjami leżą w krzakach. A ja jeżdżę zgodnie z przepisami i wszyscy się śmieją się ze mnie.

avatar
~Zdjęcie nr 5
29.06.2023 20:41

Policjanci w terenie zabudowanym jadą z prędkością 59 km/h....

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl