TworzymyGłos Regionu

reklama

Policjanci edukowali dzieci przed feriami (ZDJĘCIA)

Piątek, 14 stycznia 2022 o 11:40, aktualizacja Piątek, 14 stycznia 2022 o 11:46, autor: 1
Policjanci edukowali dzieci przed feriami (ZDJĘCIA)

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie życzy bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowch. Policjanci w ostatnim czasie edukowali dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy.  

KPP Wschowa:

Przez zabawę, dialogi oraz zadania praktyczne policjanci trafiają do najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Wczoraj (13 stycznia) sławscy, policyjni specjaliści z zakresu udzielania pierwszej pomocy odwiedzili grupy szkolne i przedszkolne w gminie Sława. Najmłodsi pod okiem policyjnych profesjonalistów sprawdzali swoje umiejętności ratownicze. Spotkanie było świetną okazją do przygotowania najmłodszych do bezpiecznych ferii, które pełną parą ruszają już od poniedziałku.

Wschowscy, sławscy policjanci realizują cykl spotkań z najmłodszymi mieszkańcami powiatu wschowskiego w ramach realizacji programu prewencyjnego „Bezpieczne Ferie 2022”. Wczoraj (13 stycznia) sławscy mundurowi odwiedzili grupy przedszkolne z Ciosańca i Łupicy. Tematyką było „promowanie zachowań ratowniczych” już od najmłodszych lat.

Dzieci sprawdzały swoje umiejętności pod okien wykwalifikowanych policyjnych ratowników, którzy z pasji i swojego osobistego zamiłowania dzielili się z dziećmi swoją wiedzą i szerokim doświadczeniem. Dzielnicowy sierżant sztabowy Wojciech Brzechwa wspólnie ze starszym posterunkowym Grzegorzem Juszczakiem instruowali w sposób profesjonalny najmłodszych i zachęcali do sprawdzenia swoim umiejętności na manekinie. Tłumaczyli maluchom, że poprzez ćwiczenia, nabywaną wiedzę, chęć pomocy potrzebującym podejmowane są skuteczne działania ratownicze, których efektem może być nawet uratowane życie, zdrowie osoby wymagającej szybkiej pomocy. Maluchy świetnie zdają sobie sprawę z tego, że pomagać trzeba i nie ma się czego bać.

Wczorajsze spotkanie było świetną okazją do omówienia również zasad bezpiecznego pobytu na feriach, zarówno tych w domu, jak i na zimowisku. Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami i przede wszystkim obszerną wiedzą jaką już nabyły chodząc do przedszkola, szkoły.

 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Rodzić
14.01.2022 13:22

Super sprawa dzięki szacunek dla policji

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl