TworzymyGłos Regionu

reklama

Policja podsumowuje akcję „Wszystkich Świętych 2023”

Czwartek, 02 listopada 2023 o 10:51, autor: 0
Policja podsumowuje akcję „Wszystkich Świętych 2023”

Dla wielu z nas Wszystkich Świętych to czas zadumy i wspomnień, jednak dla wschowskich policjantów, szczególnie z ruchu drogowego, to okres intensywnej pracy mającej na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. Statystyki policyjne każdego roku alarmują, że podróże podczas tego święta należą do najniebezpieczniejszych.

Działania prewencyjne

Aby zabezpieczyć bezpieczeństwo mieszkańców i odwiedzających, wschowscy policjanci wraz ze strażnikami miejskimi podjęli działania prewencyjne. Wzmożone patrole w rejonach cmentarzy rozpoczęto jeszcze na długo przed 1 listopada. Dzięki temu osoby zaaferowane porządkowaniem grobów mogły czuć się bezpieczniej.

Wzmożony nadzór na drogach

Szczególny nacisk położono na monitorowanie dróg, a przede wszystkim krajowej "dwunastki" przebiegającej przez powiat. Drogówka dbała o płynność jazdy w okolicach nekropolii, zwracając uwagę na pozostawione pojazdy w niedozwolonych miejscach oraz monitorując parkingi.

Duża frekwencja i działania porządkowe

W dniu Wszystkich Świętych, oprócz sprzyjającej aury, zauważalna była także duża frekwencja osób odwiedzających wschowskie i sławskie nekropolie. Policja podjęła działania mające na celu zminimalizowanie stresu kierowców i zadbanie o ład na drogach oraz w rejonach cmentarzy.

Kontrole bezpieczeństwa

Wzmożone działania policji obejmowały liczne kontrole. Mundurowi badali trzeźwość kierowców, prędkość pojazdów, stan techniczny aut oraz uprawnienia kierujących. Szczególną uwagę zwracano także na używanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w pojazdach.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl