TworzymyGłos Regionu

reklama

Policja i WOPR wzmacniają patrole nad wodą – o czym pamiętać podczas wypoczynku w majówkę?

Środa, 01 maja 2024 o 13:58, aktualizacja Środa, 01 maja 2024 o 14:07, autor: 0
Policja i WOPR wzmacniają patrole nad wodą – o czym pamiętać podczas wypoczynku w majówkę?

Majówka to idealny czas na wypoczynek nad wodą. W związku z piękną pogodą i oczekiwanym wzrostem liczby turystów nad jeziorami, wschowska policja wspólnie z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Sławie intensyfikuje działania kontrolne. To wszystko w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających.

Bezpieczeństwo na wodzie – priorytet trwającej majówki

Korzystanie z uroków okolicznych jezior może być przyjemnością, ale każde zaniedbanie może przerodzić się w niebezpieczeństwo. Jak przekonuje mł. asp. Łukasz Pieprzyk z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, policjanci planują intensywne działania prewencyjne, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. „Policyjni funkcjonariusze będą patrolować jeziora nie tylko na łodziach, ale również na rowerach, aby skutecznie monitorować plaże i okoliczne tereny” – zapewnia Pieprzyk.

Podczas długiego weekendu, oprócz zwykłych patroli, policja we współpracy z ratownikami skupi się na kilku kluczowych aspektach:

  • Kontrola trzeźwości sterników
  • Sprawdzanie uprawnień do prowadzenia łodzi
  • Zwracanie uwagi na bezpieczne zachowania turystów

Zasady, które warto przestrzegać nad wodą

Aby majówka była nie tylko przyjemna, ale i bezpieczna, warto pamiętać o kilku prostych zasadach:

  • Korzystaj wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk.
  • Obserwuj zmiany pogody.
  • Unikaj wchodzenia do wody po alkoholu.
  • Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich.
  • Nie pozostawiaj dzieci bez opieki w wodzie.
  • Zawsze miej przy sobie sprzęt ratunkowy.

Odpowiedzialność to klucz do bezpiecznego wypoczynku. "Woda to żywioł, którego nie można lekceważyć" – przypomina mł. asp. Pieprzyk.

Podczas relaksu nad wodą nie zapomnij także o zabezpieczeniu swoich cennych przedmiotów. Zachowaj ostrożność, aby nie dać okazji potencjalnym złodziejom. Zadbaj o swoje dokumenty, telefon i portfel. Komfort psychiczny to podstawa udanego odpoczynku.

Przed nami czas odpoczynku i zabawy, ale nie zapominajmy o konieczności zachowania bezpieczeństwa. Jak podkreśla policja i ratownicy – świadomość i rozwaga są najlepszymi strażnikami dobrego wypoczynku nad wodą.

Źródło/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl