TworzymyGłos Regionu

reklama

Podsumowanie konkursu „I wszyscy żyli długo i ekologicznie…” (FOTO)

Środa, 18 października 2023 o 13:25, autor: 1
Podsumowanie konkursu „I wszyscy żyli długo i ekologicznie…” (FOTO)

16 października zakończył się konkurs plastyczny „I wszyscy żyli długo i ekologicznie…”, zorganizowany w ramach projektu „Jestem eko z biblioteką!” w programie Partnerstwo dla książki 2023. Projekt ten uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kreatywność na rzecz ekologii

Konkurs adresowany był do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych z miasta i gminy Wschowa. Zadaniem uczestników było stworzenie przestrzennych prac z postaciami lub zwierzętami z literatury dziecięcej, wykorzystując przy tym surowce wtórne. Dzieci miały okazję nie tylko zgłębić świat literatury, ale także wyrazić swoje proekologiczne postawy, używając do tworzenia swoich prac materiałów takich jak plastikowe i szklane butelki, kartony, opakowania po jajkach, nakrętki czy reklamówki.

Bogactwo pomysłów i trudny wybór

Spośród ponad czterdziestu nadesłanych prac, jury miało trudne zadanie wyboru najlepszych. Kreatywność młodych artystów była imponująca, a ich prace przedstawiały takie postacie jak Smok Wawelski, Koziołek Matołek, Brzydkie Kaczątko, Miś Paddington czy Trzy Świnki.

Laureaci konkursu

Ostatecznie jury zdecydowało się nagrodzić dwanaście osób, które otrzymały dyplomy oraz książki. W kategorii przedszkolaków wyróżnienia zdobyli:

  • Szczepan Karbowski (Przedszkole nr 1),
  • Michał Gołąb (Przedszkole nr 3),
  • Amelia Piątek, Pola Rypińska, Szymon Dudkowiak (Przedszkole nr 5),
  • Julia Dudkowiak (Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek).

W kategorii szkół podstawowych nagrody otrzymali:

  • Mikołaj Sewioło (kl. I b) oraz Kuba Cieślikiewicz (kl. I c) ze Szkoły Podstawowej nr 1,
  • Zofia Król i Zofia Kurniczak (kl. III a) ze Szkoły Podstawowej nr 3,
  • Martyna Kokorniak (kl. II) i Antoni Uzarowski (kl. I) ze Szkoły Podstawowej w Osowej Sieni.

Wystawa pokonkursowa

Wszystkie prace uczestników konkursu można podziwiać na wystawie pokonkursowej, zorganizowanej w holu bibliotecznym. Organizatorzy serdecznie zapraszają do odwiedzenia wystawy i zaznajomienia się z kreatywnymi pracami młodych artystów, które promują ekologiczny styl życia poprzez sztukę.


Źródło: Biblioteka Publiczna we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~M.
21.10.2023 00:28

Brawo dla dzieci.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl