TworzymyGłos Regionu

reklama

Podpisano umowę na modernizację budynku zaplecza sali gimnastycznej w I LO we Wschowie

Piątek, 26 kwietnia 2024 o 15:28, autor: 1
Podpisano umowę na modernizację budynku zaplecza sali gimnastycznej w I LO we Wschowie

Powiat Wschowski podejmuje kolejne kroki w kierunku modernizacji infrastruktury edukacyjnej i sportowej w swoich placówkach. Tym razem przedmiotem inwestycji jest budynek przy sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana. Umowa na realizację prac podpisana została pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, w osobie Dyrektora Departamentu Infrastruktury Społecznej Andrzeja Ziarka, a Powiatem Wschowskim, reprezentowanym przez Starostę Andrzeja Bielawskiego oraz Wicestarostę Waldemara Starostę.

Modernizacja na miarę potrzeb uczniów

Realizacja projektu obejmuje szereg kluczowych prac, które mają na celu nie tylko poprawę estetyki, ale także funkcjonalności obiektu:

  • elewacja i ocieplenie ścian zewnętrznych,
  • częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
  • wymiana instalacji odgromowej i oświetleniowej,
  • inne niezbędne prace budowlano-instalacyjne.

Koszt całkowity inwestycji to 368 500 zł, z czego 184 250 zł stanowi dofinansowanie z Województwa Lubuskiego w ramach Programu Lubuska Baza Sportowo-Rekreacyjna.

Zaangażowanie Powiatu Wschowskiego

Wicestarosta Waldemar Starosta wyraził ogromne zadowolenie z uzyskanego wsparcia. „Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni Urzędowi Marszałkowskiemu w Zielonej Górze, że po raz kolejny Powiat Wschowski otrzymał dofinansowanie na modernizację obiektu pomocniczego przy sali gimnastycznej w Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana we Wschowie. To kolejne fundusze, które bardzo pomogą w realizacji inwestycji zmierzających do tego, aby liceum było lepiej uzbrojone w bazę sportową dla naszych uczniów. Cieszę się, że to taka kompleksowa inwestycja, która uzupełnia wcześniejsze działania, jak modernizacja siłowni”, mówił Starosta. 

Zobacz: W „Zanie” otwarto siłownię i salkę fitness. To powiatowa inwestycja wsparta dofinansowaniem

Kolejni maturzyści opuszczają mury szkoły

Podpisanie umowy na remont w I LO zbiegło się z zakończeniami roku szkolnego maturzystów, w których uczestniczyli włodarze powiatowi. „Były to fantastyczne, sentymentalne uroczystości z udziałem rodziców. Życzymy naszym absolwentom, aby przede wszystkim zdali maturę pozytywnie, a ich dalsze kariery były możliwie bezproblemowe. Myślę, że będziemy mieli możliwość śledzić ich losy, ponieważ mamy kontakt z absolwentami kolejnych roczników. Oczywiście trzymamy za nich kciuki i życzymy im wszystkiego co najlepsze oraz spełnienia ich planów i marzeń”, powiedział Waldemar Starosta.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~CO..?
27.04.2024 08:43

To oni jeszcze są ?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl