TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Podłoga z paneli winylowych - czy to dobry wybór?

Czwartek, 07 grudnia 2023 o 18:41, autor: 0
Podłoga z paneli winylowych - czy to dobry wybór?

Wykończenie podłogi to twardy orzech do zgryzienia dla wielu inwestorów. Drewno wydaje się najlepszą opcją, jednak jest dość drogie, a poza tym wymaga regularnej pielęgnacji. Dobrą alternatywą są panele winylowe. Charakteryzują się wieloma zaletami, a ponadto mają dobry stosunek ceny do jakości. Sprawdź, czym są panele winylowe, jak je układać i czemu warto je wybrać.

  1. Co to są panele winylowe?

  2. Z czego są panele winylowe?

  3. Jak układać panele podłogowe winylowe?

  4. Panele podłogowe winylowe czy laminowane?

  5. Dlaczego panele winylowe?

Co to są panele winylowe?

Podłogi winylowe bardzo przypominają standardowe panele, gdyż cechują się podobną szerokością i długością. Tworzone są z tworzywa sztucznego. Każda kolejna warstwa nakładana jest na poprzednią, dlatego cechują się wysoką klasą ścieralności. Panele winylowe gwarantują lepszą akustykę pomieszczeń, a poza tym sprawdzają się nawet przy ogrzewaniu podłogowym.

Z czego są panele winylowe?

Luksusowe płytki winylowe w formie deski tworzone są z dwóch warstw. Spodnia warstwa wykonana jest z PCV oraz dodatkowej warstwy korka. W ten sposób powstają elastyczne i wytrzymałe panele winylowe. Druga warstwa paneli winylowych to dekory, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Panele winylowe mogą odwzorowywać płytki ceramiczne, klepki drewniane i wiele innych materiałów wykończeniowych. Wszystko zależy od inwencji producenta, jak i od samego inwestora.

Jak układać panele podłogowe winylowe?

Panel podłogowy winylowy jest stosunkowo przyjazny w układaniu. Dobrze sprawdza się pod ogrzewanie podłogowe, dlatego jest chętnie wybierany przez klientów. Zanim panel winylowy znajdzie się na podłodze, należy odpowiednio przygotować podłoże, sprawdzić panujące warunki, a następnie ewentualnie wyrównać powierzchnię. Warto skorzystać z podkładu podłogowego, a następnie rozpocząć układanie w kierunku padającego światła. 

Panele podłogowe winylowe czy laminowane?

Podłoga winylowa jest bardzo podobna do podłogi laminowanej. Na pierwszy rzut oka nie różni ich wiele. Warto jednak popatrzeć głębiej by zobaczyć, że już sam materiał różni te dwa produkty. Panele winylowe to wyrób z PCV, natomiast panele laminowane tworzone są płyty MDF lub HDF. Winyl to materiał trwały, natomiast panele laminowane dość szybko traci na odporności, choć wiele zależy od jakości użytego komponentu. 

Dlaczego panele winylowe?

W przypadku paneli winylowych mamy do dyspozycji dwa sposoby montażu, poza tym panele winylowe mogą pochwalić się szeroką gamą kolorów i motywów. Są lekkie, cienkie, a jednocześnie bardzo trwałe i jakościowe.

Outlet Nexterio

Nasze salony znajdziesz m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy, Bielsko-Białej, Rzeszowie, Lublinie, Szczecinie i wielu innych polskich miastach.

Adres firmy:
Al. Solidarności 36
25-323 Kielce

Telefon:
+48 41 312 39 39

Strona WWW:
https://nexterio.pl/

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl