TworzymyGłos Regionu

reklama

Płacił znalezioną kartą płatniczą, jak gdyby nigdy nic. Policja odnalazła go w pracy

Środa, 24 kwietnia 2024 o 13:04, autor: 0
Płacił znalezioną kartą płatniczą, jak gdyby nigdy nic. Policja odnalazła go w pracy

41-letni mężczyzna postanowił skorzystać z okazji, jaką dała mu znaleziona karta. Zanim właścicielka, 21-letnia mieszkanka Sławy, zdążyła zareagować, sprawca zdążył zrealizować serię drobnych zakupów w lokalnych sklepach.

Moment zgłoszenia i szybka reakcja

Wszystko zaczęło się w poniedziałek, 22 kwietnia, kiedy to młoda kobieta zgłosiła się do Komisariatu Policji w Sławie. Z informacji przekazanych przez pokrzywdzoną wynikało, że ostatni raz używała karty podczas zakupów dwa dni wcześniej. Zauważyła nieautoryzowane transakcje na swoim koncie bankowym, co skłoniło ją do natychmiastowego zablokowania karty. Nie zdawała sobie jednak sprawy, że złodziej wciąż próbował dokonywać zakupów, mimo że karta została już zablokowana.

Kluczowa rola monitoringu miejskiego

Decydujące w ustaleniu tożsamości sprawcy okazały się nagrania z miejskiego monitoringu. Dzięki nim kryminalni z Komendy w Sławie mogli dokładnie prześledzić ruchy podejrzanego, który poruszał się na rowerze górskim. Monitoring nie tylko pomógł w ustaleniu wizerunku sprawcy, ale również wskazał na jego miejsce pracy.

Zatrzymanie i przyznanie się do winy

41-latek został zatrzymany w następnym dniu, 23 kwietnia, niczego nie podejrzewając w miejscu swojej pracy. Mężczyzna został przewieziony do aresztu policyjnego, gdzie usłyszał w sumie 12 zarzutów, do których się przyznał.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl