TworzymyGłos Regionu

reklama

Pierwszy dzień wiosny we Wschowie

- na drzewach zawisły kolorowe skarpetki (FOTO)

Wtorek, 21 marca 2023 o 12:47, aktualizacja Wtorek, 21 marca 2023 o 13:10, autor: 1
Pierwszy dzień wiosny we Wschowie

Łańcuch wsparcia dla osób z zespołem Downa powstał w parku przy murach Zamku Królewskiego we Wschowie. Inicjatywa została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Nasz Ośrodek”, które zainspirowało się działaniami Stowarzyszenia „Warto Pomagać” z Zielonej Góry.

Pierwszy dzień wiosny, obchodzony na całym świecie jako Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, okazał się idealną okazją do tego, by pokazać, że Wschowa jest otwarta i wrażliwa na potrzeby innych.

Kolorowe skarpetki wśród drzew w parku zostały zawieszone m.in. przez dzieci ze wschowskich przedszkoli, seniorów oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Symbolika skarpetek ma związek z kształtem chromosomu, z którym związane jest to schorzenie.

Stowarzyszenie „Nasz Ośrodek” wraz z organizacjami partnerskimi, które włączyły się w akcję, zwróciło uwagę na ważne kwestie, jakie towarzyszą życiu osób z zespołem Downa. Chodziło przede wszystkim o to, by przekazać, że osoby te potrzebują wsparcia, zrozumienia i akceptacji ze strony społeczeństwa.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Zarząd Stowarzyszenia
21.03.2023 13:28

Kolorowo dziękujemy za obecność wszystkim razem i każdemu z osobna ! To była wyjątkowa godzina !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl