TworzymyGłos Regionu

reklama

Park nad Stawami we Wschowie zostanie zrewitalizowany. Wizualizacja robi wrażenie

Piątek, 02 lutego 2024 o 14:57, aktualizacja Piątek, 02 lutego 2024 o 15:26, autor: 54
Park nad Stawami we Wschowie zostanie zrewitalizowany. Wizualizacja robi wrażenie

Gmina Wschowa rozpoczyna ambitny projekt rewitalizacji Parku nad Stawami, który ma na celu przekształcenie tej zielonej przestrzeni w nowoczesne i funkcjonalne miejsce wypoczynku dla mieszkańców miasta. Decyzja o udzieleniu pozwolenia na budowę zatwierdza plany, które obejmują nie tylko odnowienie istniejącej infrastruktury, ale również wprowadzenie szeregu nowych atrakcji.

Park nad Stawami we Wschowie. Zróżnicowana przestrzeń dla każdego

Projekt zakłada przebudowę istniejących oraz wprowadzenie nowych ciągów pieszych i pieszo-jezdnych, co znacząco poprawi dostępność i funkcjonalność parku. W planach jest również stworzenie nowych atrakcji i miejsc odpoczynku, które mają ożywić przestrzeń i zwiększyć jej atrakcyjność.

Park zostanie podzielony na dedykowane strefy, z których każda odpowie na różne potrzeby i zainteresowania odwiedzających:

  • Strefa zabawy i rekreacji dla dzieci: z nowoczesnymi placami zabaw, urządzeniami zabawowymi na piaskowej nawierzchni bezpiecznej dla najmłodszych, w tym zachowaną częścią urządzeń z poprzedniego zagospodarowania.
  • Przestrzeń dla młodzieży i dorosłych: obejmująca boisko do koszykówki, outdoor fitness z zestawami drabinek, zjazd linowy (tyrolka) oraz plac zabaw dla starszych dzieci.
  • Strefa relaksu dla seniorów: wyposażona w stoły do gry w szachy, ping-ponga, leżaki, hamaki oraz zestawy piknikowe.
  • Rekreacyjna promenada: po zachodniej stronie parku, z kaskadowo schodzącymi stopniami w kierunku wody, siedziskami, leżakami i hamakami, wzbogacona o 5 pawilonów piknikowych nawiązujących do historycznego domku dla kaczek.
  • Nowa alejka: wzdłuż ulicy Obrońców Warszawy, która połączy się z główną aleją parkową, wprowadzając nową organizację przestrzeni.

Rewitalizacja ma również na celu wzmocnienie ekologicznego charakteru parku, dzięki zachowaniu i uzupełnieniu zieleni, w tym stworzeniu łąki kwietnej i pergoli z zielenią pnącą. W planach jest też utrzymanie siłowni zewnętrznej z nową nawierzchnią mineralną, rozmieszczenie elementów małej architektury, takich jak ławki, leżaki, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz nowoczesne oświetlenie parkowe z oprawami LED, a także wprowadzenie monitoringu miejskiego dla zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Stawy zyskają drugie życie

Planowana jest także rewitalizacja stawów, finansowana z funduszy unijnych, która ma na celu nie tylko poprawę estetyki parku, ale również ochronę lokalnego ekosystemu. Nowe alejki i miejsca wypoczynku będą wpisywać się w naturalny krajobraz, tworząc spójną i przyjazną dla środowiska przestrzeń. 

Wizja na przyszłość

Burmistrz Konrad Antkowiak podkreśla, że projekt rewitalizacji Parku nad Stawami jest krokiem w kierunku stworzenia przestrzeni publicznej, która będzie służyć mieszkańcom Wschowy przez wiele lat. Inwestycja ta, podobnie jak wcześniejsza rewitalizacja Parku Wolsztyńskiego, ma przyczynić się do podniesienia jakości życia w mieście i stworzenia miejsc, gdzie społeczność może się spotykać, wypoczywać i cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu.

Źródło: UMiG Wschowa, Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (54)

avatar

avatar
~M
02.02.2024 15:42

Świetny pomysł. Mam jednak nadzieję, że przede wszystkim stawy zostaną wyczyszczone, bo co to za przyjemność spędzać czas przy śmierdzącym stawie.

avatar
~Do M
02.02.2024 22:05

Tak, planowana jest także rewitalizacja stawów, proszę czytać z większą uwagą. Pozdrawiam.

avatar
~Rybak
03.02.2024 12:17

Przegadałem to z Jurkiem i mówił, że naturalnego biotopu lepiej nie ruszać, tak "zieloni" mówią. Żaby i ryby znikną , nie wolno nic robić, zero rewitalizacji, beton sobie lejcie po ziemi a od wody wara. Tylko pięknie zarybić , porobić pomosty i emeryci mają gdzie wędkować. Ten na Lginiu jest piękny, dziękujemy burmistrzowi , jest gdzie zasiąść a po lewo biorą piękne płocie.

avatar
~Wyborca
02.02.2024 16:42

Brawo dla burmistrza. Jeszcze żadnemu z byłych burmistrz ów nie udało się tyle osiągnąć. Zadbajmy o niego podczas wyborów bo nam jakiegoś rozmodlonego pisowca wcisną

avatar
~Ja
03.02.2024 21:32

A co osiągnął pan Antkowiak? To miasto się cofa. Przez 5 lat nic tu nie powstało co by mogło zachęcić młodych Wschowian do pozostania w mieście. Pracy nie ma, nie ma mieszkań a jak ktoś chce się wybudować to działki tylko w polu bez dróg. Ale może za to będzie w centrum deptak..

avatar
~Mieszkaniec
04.02.2024 00:31

Tak wielkie brawa dla burmistrza. Przez 5 lat w parku nic nie było robione, kiedyś to chociaż czyścili staw. A od 5 lat nikt nawet znaków w parku nie umył, zostały zasłonięte przez zielony nalot. A teraz przed wyborami cuda się dzieją. Niestety ale burmistrz pierwsze 4 lata przespał.

avatar
~obywatelska Wschowa
02.02.2024 16:54

Ciekawe czy ten projekt będzie robiła firma z Iłowy ? Jeśli tak jestem za Antkowiakiem , ja i moja rodzina będziemy głosować.

avatar
~Autor A.
02.02.2024 17:15

A może warto byłoby zainwestować w wybieg dla większych psów? Dużo właścicieli tego potrzebuje we Wschowie. Uważam, że Park nad stawami to idealne miejsce do tego.

avatar
~Do autora A.
02.02.2024 22:08

Teren dla większych i małych piesków już jest w Parku Wolsztynskim, zapraszam, warto przyjść, bo park jest piękny. Pozdrawiam.

avatar
~Wyborca
02.02.2024 19:02

Przed wyborami kampania nabiera rozpędu. Ile dziesiąt milionów będzie kosztowała ta inwestycja?

avatar
~do(wyborca)
05.02.2024 22:09

Zwracam ci uwagę, że Ta Nasza kampania z Udziałem Pana Burmistrza odbywa się dla dobra Nas Wszystkich bez dodatkowych kosztów na organizowanie "Pikników Rodzinnych " na Koszt Suwerena, bez talonów i czeków papierowych z Łapkami na piersi w gronie towarzyszy partyjnych i rekonstrukcji w tle wszelkich "ustawek" ...itd,. jak widać Nasze lokalne inwestycje są bez tych sztucznych parad !!!!. I o dziwo nie potrzebujemy BIZANCJUM w postaci wypasionych bilbordów i kiełbasek wyborczych !!!!. Tak w takim stylu ta Nasza kampania " nabiera rozpędu" ---Hihahah. Narka !.

avatar
~Bora
02.02.2024 20:03

Super sprawa, bardzo się cieszę, że mamy nareszcie Burmistrza, który jest gospodarzem z prawdziwego zdarzenia. Pan Burmistrz Konrad Antkowiak spotyka się z mieszkańcami gminy Wschowa i z wielkim zaangażowaniem prowadzi rozmowy na różne tematy z mieszkańcami i w miarę możliwości finansowych i nie tylko realizuje różne przedsięwzięcia. Wielkie brawa. Mam tylko jedną uwagę, zabrakło mi małej muszli koncertowej, żeby można było posłuchać występów artystów zarówno naszych, jak i zaproszonych gości. Może jeszcze nie jest za późno, żeby o tym pomyśleć. Wielkie dzięki.

avatar
~misiek
03.02.2024 12:29

Na wolnym też wam każą pisać komentarze?

avatar
~Wschowianin
02.02.2024 20:16

Już jedna wizualizacja przed wyborami była . Kampanię czas zacząć?

avatar
~do wschowianina
05.02.2024 08:10

No była, parku wolsztyńskiego. I park stoi. Była też deptaka, wszyscy się zachwycali. i co? Jak przyszło do realizacji, to się uruchomiła radna katarzynaok która wcześniej latała z ulotkami i uśmiechała się na zdjęciu z wizualizacją

avatar
~Autor
02.02.2024 20:23

Śliczny. Mam tylko nadzieję że zaraz nie zlecą się roszczeniowi mieszkańcy krzycząc, że trzeba było wyremontować zacisze.

avatar
~Mieszkaniec zacisza
02.02.2024 22:48

Zacisze powinno być wyremontowane na pierwszym miejscu, nie życzymy sobie więcej rewitalizacji parków w naszym mieście, już lepiej było by wybudować za te pieniądze basen na naszym osiedlu.

avatar
~Autor
02.02.2024 23:56

Trzeba było budować się na pozbawionych infrastruktury rogatkach Wschowy. Ale nie - działeczki były tańsze a teraz niech frajerzy zrzucają się na infrastrukturę.

avatar
~Kurier
03.02.2024 12:32

Gdzieś Ci ludzie we Wschowie muszą się budować. Powstało na Zaciszu ogromne osiedle, mieszkają tam ludzie płacący podatki i też na coś zasługują. Jak nie droga to chociaż niech zrobią oświetlenie na Zaciszu

avatar
~Zadowolona
02.02.2024 20:44

Bardzo się cieszę,tam spędzałam dzieciństwo,a była nas cała gromadka

avatar
~Aaaa
02.02.2024 21:08

Kiedyś był tam płać zabaw teraz teren jest ogrodzony przez byłą Spółdzielnie Inwalidow

avatar
~Kasia
02.02.2024 22:16

Świetnie ! Na kiedy przewidziana jest inwestycja?

avatar
~Wojtek
03.02.2024 01:13

Plan robi wrażenie, lecz moim zdaniem kolejne boiska, to przesada tym bardziej, że w pobliżu są szkoły z boiskami, a po drugie coraz mniej dzieci gra na tych boiskach w porównaniu do dawnych czasów.

avatar
~Do ( Wojtusia)
03.02.2024 09:01

I co, znów narzekanko w stylu Wschowskich "nic nie robić, byle było..." --- i tak funkcjonowaliście przez te ponad 30 lat poprzedników od bicia piany " byle było, byle przetrwać na stołkach ....". Od ok 4 lat jest pierwszy Burmistrz z perspektywami dla tego miasta i tak trzymać i tak NA TAK 07.04. !!!!!. Nie dajcie się nabrać na pseudo mundurowych emerytów i tych co to ponad 8 lat walczyli o koryto władzy i teraz nie są w stanie się pogodzić z jego utratą !!!!!. , A la korupcja " chowana w garażach prokuratur....." Szok !!!.

avatar
~XyZ...
03.02.2024 09:31

Wojtusio podobni w...e Wschowej bez wyobraźni i przyszłości --- trolle na zamówienie pixxi !!!!!.

avatar
~Tak....
03.02.2024 10:03

Przeważnie boiska szkolne w okresie letnim są otwierane tylko na kilka godzin lub zamknięte. A może gdy powstanie kolejne boisko dziecko w końcu wyjdą z domu? Tak naprawdę tych boisk łatwo dostępnych nie ma tak dużo. Uważam, że wszelkie inwestycje zachęcające do aktywności i przebywania na świeżym powietrzu są jak najbardziej potrzebne. Nie tylko sport i wysiłek, ale również relaks i odpoczynek. Proszę rodziców tylko o jedną rzecz: pilnujcie swoich dzieci, aby nie wrzeszczały innym nad głowami. Bawić się można również spokojnie i kulturalnie. Niestety, z tym hałasem jest coraz gorzej.

avatar
~Dawid
03.02.2024 10:13

Moze warto byloby wysypac piasek i zrobic w jego miejsce basen do kapania z dziecmi. Zadaszyc caly obiekt i zrobic caloroczny aquapark.

avatar
~Drzarek
03.02.2024 11:18

Pamiętajcie o wedkarzach !!!!!

avatar
~Rybak
03.02.2024 12:09

Rozmawiałem z Jurkiem i myśli podobnie, bez zarybienia ten projekt nie zdobędzie akceptacji największej grupy społecznej-wyborczej, emerytów. To jak z pomostem w Lginiu, jest gdzie zasiąść na leszcza a jesienią na sandacza. Jurek mówi, że na tym stawie zawsze były piękne karasie więc wystarczy tylko dorybić szczupakiem i maszyna gra. Wy się bawicie a my sobie łowimy.

avatar
~Drzarek
03.02.2024 13:32

Wnuki z dziadkami będą się uczyć łowic

avatar
~Drzarek
03.02.2024 13:36

Dziadki z wnukami będą siedzieć z kijami bez instytucji zwanej PZW

avatar
~Wojtek do XyZ...
03.02.2024 13:58

Naucz się wymawiać poprawnie miejscowość Wschowa, a nie żadne Wschowej !

avatar
~Czytelnik
03.02.2024 15:10

Panie burmistrzu co Pan zrobi z dzikim ptactwem i tak zielen bedzie zanieczyszczona przez kacze odchody

avatar
~Tomasz
03.02.2024 16:16

Czy burmistrz mógłby się wypowiedzieć jakie ma plany odnośnie dróg na zaciszu i przylesiu? Czy zależy mu na tym, aby ludzie zostali we Wschowie i tu się budowali. Ewentualnie gdzie można we Wschowie się budować, aby móc normalnie dojechać do domu.

avatar
~Wschowianin
03.02.2024 16:36

Kolejna rewitalizacja, czy my się w końcu doczekamy wlodarza który ściągnie jakiegoś poważnego inwestora i w końcu suw wschowa rozwinie? Z tych inwestycji nie będzie gmina bogatsza. Takie rzeczy są ważne ale w kolejnym etapie.

avatar
~Mieszkaniec
03.02.2024 18:52

A to burmistrz ma kijkiem naganiać inwestorów? To nie jego rola. Jest strefa przemysłowa i inwestycyjna. Nikt tu nie chce firmy większej zakładać bo brak obwodnicy i porządnych torów. W Lesznie już jest lepiej. A co do stawów to trzeba przygotować je tak by nie można było łowić ryb. Niech będzie staw pokazowy a nie do łapania. Wykupić zezwolenie i do lginia jechać. A nie tu z butelka piwa siedzieć i przeklinać.

avatar
~Ar
03.02.2024 16:49

A kjrdy zrobić się dla nad. Mu też zyjrm. Jesteśmy cxfdbj wsxuju

avatar
~ANNA
05.02.2024 07:33

A ja od zeszłej wiosny proszę o pasy dla pieszych z pocztowej na klasztorna i cisza. Fakt tylko duże inwestycje są godne uwagi a nie bezpieczeństwo mieszkańców

avatar
~DO(ANNA)
05.02.2024 07:56

A kogo ty prosisz ?. Czy ustaliłaś do kogo należą te drogi - ulice ?. Prosić można, ale odpowiednie służby !!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl