TworzymyGłos Regionu

reklama

Otwarcie remizy w Konradowie (VIDEO)

Sobota, 18 czerwca 2022 o 16:40, aktualizacja Sobota, 18 czerwca 2022 o 17:47, autor: 7
Otwarcie remizy w Konradowie (VIDEO)

Nowa remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Konradowie oficjalnie otwarta. Uroczystość była okazją do prezentacji i poświęcenia nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych, które trafiły do jednostek ze Wschowy, Osowej Sieni i Konradowa oraz odznaczenia i uhonorowania zasłużonych druhów, osób i instytucji.

Organizatorem wydarzenia był Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak, który w swoich przemówieniu nie krył radości z nowych samochodów i remizy:

Strażacy ochotnicy jeszcze nigdy nas nie zawiedli. Te trzy nowe wozy bojowe i systematycznie przekazywany sprzęt są inwestycją w wasze zdrowie, pracę, ale również w życie i zdrowie mieszkańców miasta i gminy Wschowa. Stajemy na placu przed remizą w Konradowie, dobrze wiemy, że budowa tego obieku trwała długo, ale cieszę się, że udało nam się doprowadzić tę budowę do końca. (...) Liczę, że dzięki temu jednostka w Konradowie będzie się rozwijać i nadal tak prężnie działać jak dotychczas.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Grzegorz Potęga- Radny Sejmiku Województwa Lubuskiego, Piotr Radny - Członek Prezydium Związku OSP Rzeczypospolitej Polskiej w Zielonej Górze, druh Dominik Fedyczkowski - Członek Prezydium Zarządu Oddziały Wojewódzkiego Związku OSP w Zielonej Górze, druh Władysław Brzechwa - Wiceprzewodniczący Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej w Zielonej Górze, Elżbieta Polak - Dyrektor Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP w Zielonej Górze, mł. kpt. Grzegorz Przyjemski- Przedstawiciel Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie, Andrzej Nowicki - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP Rzeczypospolitej Polskiej we Wschowie, Hanna Knaflewska-Walkowiak - Przewodnicząca Rady Miejskiej we Wschowie, Witold Skorupiński - Komendant Straży Miejskiej we Wschowie, Tadeusz Sobczuk, Sławomir Wojtkowiak, Wojciech Brzechwa, Przemysław Jankowiak, Krzysztof Michalewicz, Jerzy Baszczyk, Bolesław Kosiński, Jan Cieśla - Członkowie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP Rzeczypospolitej Polskiej we Wschowie i Miejskiej Gminnej Komisji Rewizyjnej we Wschowie, Justyna Masłowska - Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego we Wschowie, ks. Sławomir Kukla - Wicedziekan, Wojciech Brzechwa - Prezes OSP w Konradowie.

Nowy samochód bojowy druhów z Konradowa będzie nosił imię "Władziu", które nadane zostało w imię uznania dla zasłużonego byłego prezesa OSP Władysława Brzechwy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~****/**
19.06.2022 07:08

Tak mało, a tak cieszy > pytanie ; czy mundurowi tacy jak ochotnicza, zawodowa straż i inni nie mogą żyć jak inni bez tych tak zwanych odznaczeń medalowych ????. Kto to wymyśla te pseudo odznaczenia ???. Po drugie, dzisiaj uroczyście samochody i inny sprzęt za pieniążki suwerena odbierają , a innym razem będą oddawać dla pomocy Ukrainie i tak w kółko !!!!!.

avatar
~Wsh
19.06.2022 08:20

A czymże się ten Władziu zasłużył? Bo jakoś nie kojarzę nic konkretnego.

avatar
~roman
19.06.2022 17:54

Niczym się nie zasłużył. Okazuje się, że ci "ochotnicy" biorą za uczestnictwo w akcjach pieniądze. Mało tego, mają dodatki do emerytury za przynależność do OSP. Kosztują potworne pieniądze. A ich działania nie przynoszą żadnego efektu. Dysponują sprzętem którego zawodowe jednostki już nie chcą. Z reguły na miejscu zdarzenia ( pożaru) pojawiają się jako ostatni. Posikają po ugaszonym i wracają do remizy. Jeśli kogoś to interesuje podam wiele przykładów. Szkoda pieniędzy. Przeznaczyć tą kasę na zawodowe jednostki.

avatar
~...
19.06.2022 23:31

Wydaje mi się że chociażby bardzo dużo dołożył żeby powstał ten piękny garaż bądź jednostka zakupiła samochód

avatar
~Do roman
20.06.2022 13:52

Nie bardzo rozumiem do jakich ochotników Szanowny Pan uderza, ALE radził bym bardziej zaznajomić się z pracą ochotników bo pisze pan straszne bzdury i wprowadza w błąd wiele osób... Mogę zapewnić że Jednostki OSP z terenu naszej gminy dysponują sprzętem światowej klasy, są gotowi nieść pomoc o każdej porze dnia i nocy. Sądzą po Pańskiej wypowiedzi, widzę że nie wie pan nic kompletnie o sprzęcie jakim dysponują, jak działają lub po prostu żal d.... Ściska. Pozdrawiam:)

avatar
~Zen
20.06.2022 13:57

Ja zasad nie znam ale jeśli to prawda co "roman" pisze, to byście się wstydzili ochotnicy OSP. Brać pieniądze za akcje przy oznakowaniu "Ochotnicza......." to jakieś nieporozumienie. Nie chcę ale muszę. Wstyd p. Brzechwa.

avatar
~???
21.06.2022 21:22

Owszem OSP dostaje tzw. Ekwiwalent za udział w działaniach Ratowniczo-Gaśniczych i co w tym dziwnego? Od wielu lat tak jest było i będzie...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl