TworzymyGłos Regionu

reklama

Ostrzeżenie dot. jakości wody w Przyczynie Górnej, Tylewicach, Łysinach, Nowej Wsi i Buczynie

Piątek, 20 października 2023 o 14:11, autor: 3
Ostrzeżenie dot. jakości wody w Przyczynie Górnej, Tylewicach, Łysinach, Nowej Wsi i Buczynie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowej Soli wydał komunikat w dniu 19 października 2023 r., dotyczący jakości wody z wodociągu publicznego w Przyczynie Górnej, miejscowości leżącej w gminie Wschowa, powiecie wschowskim. Informuje się w nim o pogorszeniu jakości wody pod względem bakteriologicznym. Badanie przeprowadzone 17 października 2023 r. wykazało obecność pojedynczych bakterii grupy coli, co oznacza niespełnienie norm określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r.

Zalecenia dla mieszkańców

W związku z wykrytymi nieprawidłowościami, woda z wodociągu zaopatrującego mieszkańców Przyczyny Górnej, Tylewic, Łysin, Nowej Wsi i Buczyny, powinna być używana do celów konsumpcyjnych wyłącznie po przegotowaniu. Dotyczy to picia, przygotowywania posiłków, mycia i płukania produktów spożywczych, produkcji żywności, a także kąpieli noworodków i małych dzieci.

Szczególna ostrożność dotyczy przygotowania wody dla niemowląt, dzieci do 2. roku życia oraz osób z obniżoną odpornością – woda dla nich powinna być gotowana przez co najmniej 2 minuty.

Działania naprawcze i możliwe skutki

Administrator wodociągu otrzymał polecenie podjęcia odpowiednich działań naprawczych, aby jakość wody spełniała obowiązujące normy. W międzyczasie, jeśli zostaną zastosowane środki dezynfekujące, takie jak związki chloru, mieszkańcy mogą zauważyć pogorszenie smaku i zapachu wody.

Informacje te obowiązują do odwołania, a wszelkie aktualizacje będą komunikowane zgodnie z postępami prac nad przywróceniem odpowiedniej jakości wody.


Źródło: PSSE w Nowej Soli

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~York
21.10.2023 14:55

A zakład mięsny z jakiego ma ujęcie wodę

avatar
~DODAJ!:
21.10.2023 18:26

Piekarnie, pralnie, myjnie, hodowla trzody, bydła,,,,itd. I tak możesz ( York) mnożyć !!!!!

avatar
~York
23.10.2023 00:07

W tej strefie jest zakład mięsny

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl