TworzymyGłos Regionu

reklama

Ostatnie sto dni do matury. Studniówka w I ZS im. Stanisława Staszica we Wschowie [GALERIA]

Sobota, 10 lutego 2024 o 20:50, aktualizacja Sobota, 10 lutego 2024 o 22:27, autor: 0
Ostatnie sto dni do matury. Studniówka w I ZS im. Stanisława Staszica we Wschowie [GALERIA]

W I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie odbył się wyjątkowy wieczór, który na długo pozostanie w pamięci uczniów, ich rodzin oraz nauczycieli. 91. maturzystów symbolicznie rozpoczęło odliczanie do jednego z najistotniejszych momentów w ich życiu edukacyjnym – egzaminu dojrzałości.

Uroczystość odbyła się w sali Toscania we Włoszakowicach, gdzie po części oficjalnej odbył się tradycyjny polonez, a następnie wszyscy wznieśli toast za pomyślność matury. To był początek dobrej zabawy. 

Wychowawcami 5. klas maturalnych (4 klasy technikum i 1 klasa licealna), których uczniowie bawili się na studniówce są: Ewa Markiewicz, Joanna Urbanowicz, Mariusz Wrotkowski, Agata Dziekańska i Robert Pluta.

Poloneza wraz z uczniami przygotował Krzysztof Rękoś.

W studniówce wzięło udział: 91 maturzystów, 49 osób towarzyszących. 23 nauczycieli, 8 osób towarzyszących nauczycieli oraz 4 rodziców. Razem: 175 osób. Do matury zadeklarowało przystąpić i dopuszczono na dzień dzisiejszy 96 abiturientów. 

Dyrektor szkoły, Piotr Wieland, w swoim przemówieniu podziękował w imieniu własnym i nauczycieli za zaproszenie na bal studniówkowy. Podkreślił wyjątkowość tego momentu: „Nic dwa razy się nie zdarza - jak pisała nasza noblistka - dzisiejszy wieczór już się nie powtórzy. Cieszę się wraz z gronem pedagogicznym, że możemy wam towarzyszyć. Niech ten czas zapisze się w waszej pamięci na zawsze. Studniówkę 2024 uważam za otwartą”.

Zobacz: Studniówka I LO we Wschowie była przepiękna! Tak poloneza tańczyli uczniowie „Zana” (ZDJĘCIA)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl