TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Orchidea, róża czy anturium – które kwiaty na cmentarz wybrać?

Czwartek, 04 kwietnia 2024 o 21:22, autor: 0
Orchidea, róża czy anturium – które kwiaty na cmentarz wybrać?

Szukasz interesującej dekoracji ze sztucznych kwiatów na cmentarz? Żadna z gotowych propozycji Ci się nie podoba lub nie pasuje do pomnika bliskiej osoby? Zamiast tracić czas na poszukiwania odpowiedniego bukietu, stwórz wiązankę samodzielnie. Wśród sztucznych kwiatów dużą popularnością cieszą się orchidee, róże i anturium. Sprawdź, które z nich najlepiej sprawdzą się na cmentarzu.

Orchidea, róża czy anturium – wybierz te, które będą idealne na cmentarz

Wiele osób, gdy wybiera kwiaty na cmentarz, skupia się przede wszystkim na ich wyglądzie. Dlatego chętnie sięgają po róże, orchidee czy anturium, które prezentują się bardzo elegancko. Warto jednak pamiętać, że liczy się nie tylko to, jak się prezentują. Ważne są także symbolika kwiatów, ich kolor, a także forma kompozycji. Oto najważniejsze informacje.

  • Róże

Róże to jedne z najczęściej wybieranych kwiatów sztucznych do wiązanek na cmentarz. Nic dziwnego. Te dekoracje charakteryzują się bardzo eleganckim designem. Ponadto róże, zwłaszcza te czerwone, są symbolem miłości. A więc, gdy umieścisz je w wiązance, wyrazisz w ten sposób swoje uczucia wobec osoby, która odeszła. Natomiast jeśli zależy Ci na tym, żeby okazać szacunek dla zmarłego, sięgnij po białe róże. One symbolizują podziw dla drugiej osoby. 

Sztuczne róże, np. od Znicze Fenix, do złudzenia przypominają żywe kwiaty. Występują w różnych rozmiarach – od małych po duże główki. Dobrze się sprawdzą w małych stroikach ze zniczami, jak i na duże wieńce pogrzebowe. 

  • Orchidee

Orchidee to tanie sztuczne kwiaty, które mają dość oryginalny wygląd. Występują w formie pojedynczych gałązek z kilkoma kwiatami ułożonymi w wysokie grona. To sprawia, że nie sprawdzą się zbyt dobrze jako samodzielne kwiaty w bukiecie. Najlepiej połączyć je z innymi dekoracjami o nieco innej formie, np. różami i liliami oraz z liśćmi w ciekawych kształtach, np. z paprociami czy monsterą.   

Orchidee są dobrze widziane na cmentarzu. Czerwone kwiaty symbolizują miłość, a więc sprawdzą się jako alternatywa dla róż. Można również sięgnąć po fioletowe modele, które wyrażają szacunek do zmarłej osoby. Stanowczo unikaj żółtych orchidei – one są synonimem radości. Lepiej po nie sięgnąć z innej okazji niż pogrzeb. 

  • Anturium

Anturium to kwiat, który składa się z dużego, pojedynczego płatka z żółtym, długim słupkiem na środku. Dzięki temu, że są nieco płaskie, doskonale się sprawdzają do tworzenia dużych wieńców pogrzebowych, jak i stroików. Świetnie wypełniają puste przestrzenie, ale także “grają pierwsze skrzypce” w wiązankach. 

Jeśli chcesz umieścić anturium na cmentarzu, sięgnij po różowe kwiaty. Symbolizują miłość i współczucie. Świetnie się sprawdzą także fioletowe okazy, które nawiązują do smutnych okoliczności. 

Róże, orchidee, anturium – każde kwiaty mogą się sprawdzić równie dobrze na cmentarzu, jeśli wybierzesz odpowiedni kolor. Pamiętaj o powyższych wskazówkach, a stworzysz wyjątkową kompozycję!

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl