TworzymyGłos Regionu

reklama

Obywatelskie zatrzymanie w Sławie. Kierowca opla miał ponad 2 promile

Poniedziałek, 15 stycznia 2024 o 15:53, aktualizacja Poniedziałek, 15 stycznia 2024 o 16:57, autor: 0
Obywatelskie zatrzymanie w Sławie. Kierowca opla miał ponad 2 promile

W nocy z 12 na 13 stycznia mieszkańcy gminy Leszno wykazali wzorową postawą obywatelską, zatrzymując nietrzeźwego kierowcę. Po zaobserwowaniu niebezpiecznej jazdy, która niemal zakończyła się czołowym zderzeniem, świadkowie podjęli decyzję o pościgu za kierowcą marki Opel, który ostatecznie został zatrzymany na ul. Łąkowej w Sławie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kierowcy grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 

Za kierownicą Gruzin. Miał ponad dwa promile

Mieszkańcy Leszna nie dali za wygraną, kiedy zobaczyli, jak kierowca opla uderza w ścianę stacji benzynowej i ucieka. Ścigając go aż do ulicy Łąkowej, dokonali obywatelskiego zatrzymania. Gdy na miejsce przybył patrol policji, badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie kierowcy, który okazał się być obywatelem Gruzji, a do tego nie posiadał prawa jazdy.

Policja chwali mieszkańców

Mł. asp. Łukasz Pieprzyk z KPP Wschowa podkreśla, że zachowanie świadków było godne naśladowania. Obywatelskie ujęcie, choć niecodzienne, ma swoje miejsce w kodeksie postępowania karnego. Informowanie policji o podejrzeniu przestępstwa jest kluczowe w takich sytuacjach.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl