TworzymyGłos Regionu

reklama

OSP Sława liderem aktywności w Lubuskiem. Kto za nimi?

Piątek, 16 lutego 2024 o 11:06, autor: 2
OSP Sława liderem aktywności w Lubuskiem. Kto za nimi?

OSP Sława ponownie zajmuje pierwsze miejsce jako najaktywniejsza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w województwie lubuskim. To już trzeci rok z rzędu, kiedy mogą pochwalić się tym tytułem, z liczbą 228 interwencji w ciągu roku.

Na drugim miejscu podium uplasowała się OSP Skwierzyna z 200 interwencjami, a na trzecim OSP Torzym, które odpowiedziało na 189 wezwań.

W powiecie wschowskim, poza niekwestionowanym liderem, którą jest jednostka w Sławie, kolejne miejsca zajęły OSP Wschowa (72 interwencje), OSP Stare Strącze (54 interwencje), a także OSP Szlichtyngowa oraz OSP Krzepielów, obie z liczbą 42 interwencji. Pozostałe jednostki wyjeżdżały do akcji poniżej 40 razy.

Najaktywniejsze OSP w powiecie wschowskim

W całej Polsce strażacy ochotnicy i zawodowi zarejestrowali w 2023 roku ponad 486 tysięcy interwencji, co stanowi spadek o 122 w porównaniu z rokiem poprzednim. Jednak w skali województwa lubuskiego liczba interwencji utrzymała się na stałym poziomie, przekraczając 20 tysięcy, co świadczy o niezmiennie wysokiej aktywności strażaków w regionie.

Zobacz: Do OSP Sława trafi nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Źródło: Newslubuski.pl/Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Zofia
16.02.2024 23:22

Czy wysoka aktywność strażaków w regionie jest powodem do zadowolenia. Straż reagowała bo musiała, ale trzeba się zastanowić dlaczego było tak dużo powodów do reakcji. Dziurawe drogi, płonące kominy i stogi słomy, walące się drzewa i inne sytuacje wskazują na brak troski o stan dróg, brak propagowania bezpiecznego ogrzewania domów, brak stałego przeglądu drzewostanu, brak pogadanek i szkoleń. Oczywiście chwała strażakom za interwencję ale róbmy wszystko żeby powodów do interwencji było jak najmniej.

avatar
~XyAs
17.02.2024 07:33

Jak widać w tej kampanii wyborczej i dla tych ludzi wszystko co się ""rusza i na drzewo ucieka"" to jest wykorzystane do promowania się hiha...!. Jeśli wzrasta aktywność takiej jednostki to inni CIERPIĄ !!!. Jasne jak słońce i z czego sie tu cieszyć ?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl