TworzymyGłos Regionu

reklama

OPS rozpoczyna nabór do projektu Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością – Edycja 2024

Sobota, 30 grudnia 2023 o 09:55, autor: 0
OPS rozpoczyna nabór do projektu Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością – Edycja 2024

Gmina Wschowa podejmuje działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, wprowadzając Program "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością". Finansowany z Funduszu Solidarnościowego, program ten, z całkowitym kosztem realizacji wynoszącym 446 340,78 zł, jest częścią szerszej inicjatywy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Bezprecedensowe wsparcie w codziennym życiu

Odpowiedzialnym za realizację projektu jest Ośrodek Pomocy Społecznej we Wschowie. Program kładzie silny nacisk na wsparcie w czynnościach codziennych, prowadzeniu gospodarstwa domowego, a także w integracji społecznej i komunikacji z otoczeniem. Głównymi beneficjentami tej inicjatywy są osoby z niepełnosprawnościami, mające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym.

Jak skorzystać z programu?

Nabór do Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” jest obecnie otwarty w Ośrodku Pomocy Społecznej. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 stycznia 2024 roku. Osoby niepełnosprawne, które nie są w stanie osobiście zgłosić się po kartę zgłoszenia, mogą skontaktować się z ośrodkiem pod numerem telefonu 655408811.

Poniżej zamieszczamy regulamin i wnioski do pobrania:

Źródło: OPS

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl