TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

O czym nie zapomnieć, kompletując szkolną wyprawkę?

Poniedziałek, 25 marca 2024 o 20:53, autor: 0
O czym nie zapomnieć, kompletując szkolną wyprawkę?

Zakup szkolnej wyprawki to zadanie, przed którym każdy rodzic ucznia staje pod koniec wakacji. Skompletowanie wszystkich potrzebnych rzeczy bywa trudne, zwłaszcza jeśli szkoła nie wystosowała konkretnej listy potrzebnych rzeczy. O czym w szczególności musimy pamiętać, wyposażając plecak dziecka do szkoły?

Akcesoria do prac plastycznych

Kredki, ołówki o różnej twardości, plastelina, farby, papier kolorowy - przydadzą się jedynie w pierwszych klasach szkoły podstawowej? Nic bardziej mylnego! Uczniowie przez niemal cały okres edukacji przygotowują różnego typu projekty, plakaty czy prace plastyczne, dlatego warto mieć takie pomoce w domu. Często okazuje się, że papier kolorowy potrzebny będzie na języku polskim, a farby na geografii. Nowoczesna szkoła nie bazuje wyłącznie na nauce regułek - tutaj o wiele większą popularnością cieszą się zajęcia praktyczne. Akcesoria do prac plastycznych dostępne są w sklepach przez cały rok, ale warto zakupić je już na etapie kompletowania wyprawki. Dzięki temu nie będziemy musieli na szybko robić zakupów, zadowalając się tym, co akurat pozostało w ofercie.

Podręczniki, ćwiczenia, karty pracy

Zakup podręczników wydaje się czymś oczywistym, zwłaszcza jeśli otrzymaliśmy kompletną listę książek, jakie będą potrzebne dziecku. Problem w tym, że w tego rodzaju spisach bardzo łatwo się pogubić. Czasami bowiem książka zawiera w sobie zeszyt ćwiczeń, w innych przypadkach trzeba go dokupić osobno. Podobnie wygląda sytuacja z kartami pracy i innymi pomocami naukowymi. Dlatego musimy przede wszystkim czytać dostępne opisy, dzięki którym dowiemy się, co właściwie musimy jeszcze dokupić. Dobrym rozwiązaniem będzie kupno podręczników online. W księgarniach internetowych mamy dostęp do takich opisów, podczas gdy w księgarniach stacjonarnych nie zawsze możemy liczyć na pomoc obsługi.

Lektury szkolne

Rodzice wraz ze spisem podręczników otrzymują również spis lektur obowiązkowych. Dlaczego warto zakupić te książki? Ich cena nie jest wysoka, natomiast egzemplarze są nowe, niezniszczone. Książki można co prawda wypożyczyć z biblioteki, ale ich dostępność może okazać się ograniczona. Najczęściej biblioteki szkolne dysponują mniejszą ilością egzemplarzy, niż wynosi liczba uczniów. Dzieci mogą sięgać po lektury w dowolnym momencie, do czego zdecydowanie warto je zachęcać. Nie trzeba czekać, aż nauczyciel zada przeczytanie konkretnej pozycji - tego rodzaju gra na czas nie sprzyja efektywności uczniów. Ponadto dziecko powinno mieć możliwość czytania wtedy, gdy ma na to ochotę. 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl