TworzymyGłos Regionu

reklama

„O Niepodległość” w sławskim urzędzie

Środa, 14 listopada 2018 o 16:16, aktualizacja Piątek, 16 listopada 2018 o 20:13, autor: 0
„O Niepodległość” w sławskim urzędzie

Chociaż rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości przypadała w niedzielę, to jeszcze przez miesiąc mieszkańcy Sławy mają możliwość zapoznawać się z historią tego wydarzania. Wszystko dzięki wystawie zorganizowanej w sławskim urzędzie.

Wiele pięknych wydarzeń miało miejsce w naszym kraju w miniony weekend. Polacy pokazali mnóstwo sposobów na to by cieszyć się setną rocznicą odzyskania niepodległości. Prócz radości w wielu miejscach przypominano historię naszego kraju, przyczyny rozpadu Rzeczypospolitej i jej drogi do powrotu na mapę świata. Nie inaczej było w Sławie, gdzie zwieńczeniem uroczystości rocznicowych był wernisaż wystawy „O Niepodległość”. Wystawę przygotowano w sali obrad Urzędu Miejskiego w Sławie, a w trakcie wernisażu historię walk o niepodległość przybliżył kustosz wystawy Apoloniusz Fic. Kto jeszcze nie miał okazji nadal może wystawę obejrzeć, jej ekspozycja potrwa do 16 grudnia, każdego dnia w godzinach od 10:00 do 16:00. Serdecznie zapraszamy.

(olek/foto: slawa.pl)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl