TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowy parking przy szkole w Starych Drzewcach. Prace wykonywane będą w okresie wakacji

Poniedziałek, 11 marca 2024 o 12:38, autor: 0
Nowy parking przy szkole w Starych Drzewcach. Prace wykonywane będą w okresie wakacji

Gmina Szlichtyngowa ogłosiła przetarg na budowę nowego parkingu przy Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki" w miejscowości Stare Drzewce. Projekt, który ma kosztować 200 tys. zł, zakłada powstanie parkingu o powierzchni 371 m² z kostki betonowej, zapewniając jednocześnie nowe przyłącze kanalizacyjne do szkolnego budynku. Realizacja inwestycji zaplanowana została w okresie wakacyjnym, co ma na celu minimalizację ewentualnych zakłóceń w funkcjonowaniu szkoły.

Zaawansowany projekt budowlany

Nowy parking ma zastąpić obecny, który wykonany z wysłużonych płyt betonowych znajduje się w niezadowalającym stanie. Obecnie po opadach deszczu w ubytkach nawierzchni gromadzi się woda, co utrudnia korzystanie z parkingu. Projekt przewiduje nie tylko budowę nowej nawierzchni, ale i system odwodnienia, który skieruje wody opadowe do ścieku z kostki betonowej.

Finanse i dokumentacja

Kwota 200.000 zł, zabezpieczona w budżecie gminy na rok 2024, ma pokryć całość inwestycji, włączając w to prace związane z nowym przyłączem kanalizacyjnym. Koszt wykonania niezbędnej dokumentacji projektowej wyniesie 8.590 zł.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl