TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nowoczesna zabudowa kuchenna a kamienny blat - czy warto wybrać ten blat z kamienia?

Wtorek, 10 października 2023 o 22:41, autor: 0
Nowoczesna zabudowa kuchenna a kamienny blat - czy warto wybrać ten blat z kamienia?

Blaty kuchenne można wykonywać z wielu materiałów o różnej wytrzymałości, fakturze i kolorze. Dzięki temu każdy może wybrać dla siebie blat wykonany z materiału, który najlepiej spełnia jego oczekiwania i dopasuje się do stylu kuchni. Blaty granitowe i wykonane z innego rodzaju kamienia cechują się wysoką wytrzymałością i elegancją. Jakie są ich zalety?

1. Jakie zalety mają blaty kamienne?

2. Blat kuchenny z kamienia w szerokiej gamie kolorystycznej

Blaty kuchenne granitowe zyskują na popularności. Wykorzystuje się je w coraz większej liczbie domów, gdyż są ponadczasowe i niepodobne na uszkodzenia mechaniczne. Można dopasować je do mebli wykonanych z wielu materiałów i w różnych stylach, dlatego granitowe blaty kuchenne z powodzeniem zastępują blaty wykonane z drewna lub laminowane. Dowiedz się więcej na ich temat.

Jakie zalety mają blaty kamienne?

Zalety blatów kuchennych doceniają przede wszystkim użytkownicy, którym zależy na wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki nim można skutecznie ograniczyć liczbę zarysowań, pęknięć i innych uszkodzeń powierzchni. Blat granitowy długo zachowuje estetyczny wygląd i nie niszczy się tak szybko jak drewno lub laminat. Kamienne blaty kuchenne są odporne na wysokie temperatury, dlatego można bezpiecznie ustawić na nich nawet gorący garnek lub naczynie żaroodporne wyjęte z piekarnika. Kamień nie zmienia koloru pod wpływem temperatury, a jego faktura jest chroniona przed uszkodzeniami. Ponadto blaty marmurowe i granitowe są odporne na kontakt z żywnością. Nie niszczą się pod wpływem ekspozycji na kwasy z jedzenia, czy też na naturalne barwniki występujące naturalnie w owocach i warzywach (np. w burakach). Dzięki temu blaty kamienne zachowują piękną prezencję, nawet gdy mają jasny odcień.

Blat kuchenny z kamienia w szerokiej gamie kolorystycznej

Na granmal.eu dostępne są blaty kuchenne w różnych kolorach, które łatwo dopasowuje się do aranżacji kuchni. Można wybrać spośród nich blaty w kolorze czarnym, które  doskonale wyglądają w aranżacjach industrialnych i nowoczesnych. Widoczne na nich linie dodają charakteru gładkim frontom z połyskiem i sprawiają, że zabudowa kuchenna nie jest nudna. Spieki kwarcowe z kolei dobrze prezentują się z meblami w odcieniach nude i białymi, a kremowe marmury rozświetlają niewielkie wnętrza i optycznie je powiększają. Dodatkowo do aranżacji kuchni można wybrać konglomeraty, które są równie trwałe i łatwe w obróbce na każdy wymiar i kształt.

Opracowanie graficzne obrazu Dekoran.pl.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl