TworzymyGłos Regionu

reklama

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez świadków. Miał prawie 2,5 promila

Poniedziałek, 30 października 2023 o 10:21, autor: 2
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez świadków. Miał prawie 2,5 promila

Kierowca forda, podróżujący drogą wojewódzką 305 w kierunku Olbrachcic, został zatrzymany przez innych uczestników ruchu z powodu swojego nietrzeźwego stanu. Dzięki szybkiej reakcji świadków uniknięto potencjalnej tragedii.

Świadkowie na posterunku

58-letni mężczyzna wzbudził podejrzenia innych uczestników ruchu swoim niepewnym zachowaniem na drodze. Jazda zygzakiem, przyspieszanie i zwalnianie skłoniły innych kierowców do bacznej obserwacji. Kiedy nietrzeźwy kierowca zatrzymał swój pojazd na środku drogi, świadkowie postanowili zareagować. Podbiegli do forda, zabrali kluczyki i zaalarmowali patrol policji. Oprócz kierowcy w samochodzie znajdowała się pasażerka. Od obu osób wyczuwalna była intensywna woń alkoholu.

Miał ponad 2,5 promila

Przybyły na miejsce patrol policji przeprowadził badanie trzeźwości 58-letniego kierowcy. Wynik był zatrważający - blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Dodatkowo okazało się, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Szybka reakcja mogła uratować życie

„Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej świadków zdarzenia, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu” - relacjonuje nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. 

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Bvc
30.10.2023 13:25

Brawo i jeszcze raz brawo . Imie i nazwisko potencjalnego zabójcy powinno być podane do wiadomości publicznej

avatar
~Czytelnik
30.10.2023 15:37

Brawa dla wszystkich jednego durnia mniej oby ponownie nie wsiadal

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl