TworzymyGłos Regionu

reklama

Niedzielne popołudnie z muzyką filmową we Wschowie. Orkiestra Maestoso wystąpiła z Emilią Nowak

Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 o 10:56, aktualizacja Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 o 11:26, autor: 2
Niedzielne popołudnie z muzyką filmową we Wschowie. Orkiestra Maestoso wystąpiła z Emilią Nowak

Orkiestra Maestoso Wschowa wraz z młodymi talentami z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia zaprezentowała szerokiej publiczności największe przeboje filmowe. Wydarzenie zorganizowane przez Centrum Kultury i Rekreacji, odbyło się pod batutą doświadczonego Remigiusza Kuropki. Z uwagi na wielkie zainteresowanie, koncert zagrano dwa razy tego samego dnia.

Program koncertów stanowił przekrój przez najbardziej znane utwory z kinowych ekranów. Orkiestra Maestoso zabrzmiała kompozycjami Johna Williamsa, Ennio Morricone oraz Hansa Zimmera. W repertuarze nie zabrakło muzyki z takich hitów jak Piraci z Karaibów, Harry Potter, Star Wars, Gra o Tron czy James Bond. Specjalne emocje wśród zgromadzonych wywołała również polska klasyka filmowa - tematy z Kariera Nikosia Dyzmy oraz Stawka Większa Niż Życie. Publiczność oprócz orkiestry miała okazję usłyszeć również laureatkę programu „Mam Talent” - Emilię Nowak.

Sukces niedzielnych koncertów był możliwy dzięki wsparciu Stowarzyszenia "Bis" oraz Piekarni Cukierni Gierczak, które wsparły w organizacji Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~WIDZ
22.04.2024 13:45

Piękny koncert! Wielkie gratulacje dla dyrygenta, muzyków, wokalistki! Niesamowite widowisko! Jak Orkiestra zagrała wstęp, który słyszymy często w filmach to aż miałem ciary! WIELKIE BRAWA!!!

avatar
~SA
23.04.2024 10:46

BRAWO ORKIESTRA, BRAWO PANIE REMIGIUSZU!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl