TworzymyGłos Regionu

reklama

Niebezpieczna jazda z Belgii do Radomia zakończona policyjną kontrolą. Kierowca tira był pijany

Wtorek, 12 marca 2024 o 12:37, autor: 0
Niebezpieczna jazda z Belgii do Radomia zakończona policyjną kontrolą. Kierowca tira był pijany

W minioną sobotę, 9 marca, na drodze krajowej nr 12 we Wschowie, zakończyła się podróż zawodowego kierowcy tira. 58-letni mężczyzna, który był w drodze z Belgii do rodzinnego Radomia, został zatrzymany przez wschowską drogówkę podczas rutynowej kontroli. Badanie stanu trzeźwości ujawniło pół promila alkoholu w organizmie kierowcy, co stanowi poważne naruszenie przepisów drogowych.

Groźba utraty prawa jazdy dla lekkomyślnego kierowcy

Dla 58-latka, który zdecydował się na kierowanie pojazdem wielkogabarytowym pod wpływem alkoholu, konsekwencje mogą być surowe. Grozi mu utrata prawa jazdy nawet na okres do 3 lat. Zdarzenie to stanowi ostrzeżenie dla wszystkich kierowców, że nietrzeźwa jazda nie pozostaje bez konsekwencji, szczególnie gdy za kierownicą znajduje się osoba odpowiedzialna za wielkogabarytowy pojazd.

Wschowska policja na straży bezpieczeństwa drogowego

Akcja wschowskiej drogówki nie ogranicza się jedynie do kontroli pojazdów osobowych. W szczególnym obszarze zainteresowania funkcjonariuszy znajdują się również kierowcy pojazdów wielkogabarytowych oraz busów. Głównym celem tych działań jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców oraz sprawdzenie stanu technicznego pojazdów, co ma bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W trakcie kontroli prowadzonych w miniony weekend na drodze krajowej nr 12, wschowscy policjanci nie tylko zatrzymali kierowcę tira pod wpływem alkoholu, ale również skrupulatnie sprawdzali stany techniczne pojazdów oraz przestrzeganie czasu pracy przez kierujących. Takie działania są kluczowe w zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach, zwłaszcza w przypadku pojazdów, które ze względu na swoje gabaryty i sposób przewożenia ładunków mogą stanowić znaczące zagrożenie w ruchu drogowym.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl