TworzymyGłos Regionu

reklama

Nie przegap! Ostatni przystanek cyklu Wieś Trail. Tym razem w Osowej Sieni (ZAPOWIEDŹ)

Wtorek, 10 października 2023 o 10:34, aktualizacja Wtorek, 10 października 2023 o 17:38, autor: 5
Nie przegap! Ostatni przystanek cyklu Wieś Trail. Tym razem w Osowej Sieni (ZAPOWIEDŹ)

14 października w malowniczej Osowej Sieni odbędzie się ostatnia edycja biegu Wieś Trail. To sportowe wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Aktywna Wschowa wspólnie z sołectwem Osowa Sień, Kołem Gospodyń i Szkolą Podstawową z Osowej Sieni.

„Czas na ostatni przystanek, ostatni puzzel do zdobycia! Widzimy się 14. października w Osowej Sieni! Tym razem, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowaliśmy specjalny bieg dla nauczycieli z niespodzianką” - piszą członkowie Stowarzyszenia Aktywna Wschowa.

Program wydarzenia:

  • Biuro zawodów: Zlokalizowane w Szkole Podstawowej w Osowej Sieni.
  • Start zapisów: 14.40 - 15.15
  • Rozgrzewka: 15.20
  • Start biegu głównego: 15.30
  • Specjalny start dla nauczycieli: 15.35 (dystans 2 km z niespodzianką)
  • Dekoracja najszybszych: Około godziny 16.45. Wyróżnieni zostaną najszybsi Osowianie oraz osoby, które ukończyły cały cykl Wieś Trail.

Trasy biegu:

Biegacze będą mieli do wyboru trzy trasy:

  • 5,5 km
  • 10 km
  • 2 km (specjalnie dla nauczycieli)

Nowości w tegorocznej edycji:

Ostatnia edycja przynosi niespodziankę w postaci Pucharu Sołtysa. Otrzyma go najszybsza oraz najszybszy mieszkaniec Osowej Sieni.

Pomoc dla Tivisa

Podczas trwania Wieś Trail będzie można nabyć pyszne słodkości. Dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie Pawła Tivisa Siekańca, walczącego z nowotworem. Ekipa organizująca zbiórkę składa się z przedstawicieli Rady Sołeckiej Przyczyna Dolna, Rady Sołeckiej Łysiny oraz Teamu Biedronka Wschowa. Wspólnie postanowili oni po raz kolejny wesprzeć Pawła w jego walce z chorobą.

Nie tylko dorosłych można będzie spotkać podczas Wieś Trail. Harcerze z 23.DH im. Hm. Aleksandra Kamińskiego "Kamyka" ze Wschowy również zaprezentują swoje wyroby. Dzięki ich zaangażowaniu, uczestnicy wydarzenia będą mieli jeszcze szerszy wybór słodkości.

Zobacz również: Wieś Trail w Lginiu: Bieg, joga i puszczanie wianków (FOTO)

Źródło: Aktywna Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Ja
26.09.2023 16:46

Puchar Sołtysa to na jakim dystansie, 10 czy 5,5 km?

avatar
~mieszkaniec Osowej Sieni.
01.10.2023 08:18

Idą wybory to Sołtys się lansuje. Lepiej by się zabrał za porządki w Osowej Sieni.

avatar
~Nic
14.10.2023 13:26

Weź się za robotę mieszkaniec Osowej Sieni. Głupoty Piszesz

avatar
~Wielki wódz
14.10.2023 13:27

Ty człowieku co piszesz komentarze bardzo śmiesznie tylko pamiętaj że sołtys jest na chorobowym. I słuchaj człowieku bez szkoły nie pisz takich komentarzy bo nie znasz sytuacji. A jak ludzie nie dbają o wioskę to tak jest

avatar
~Obserwator
12.10.2023 17:14

Kochani artykuł dotyczy biegów. Pochwalny to co dobre, inicjatywa super. Szukajmy co wokół nas fajne i doceniamy. Sprawy wiejskie raczej powinny być omawiane na zebraniach a nie tutaj. Oczywiście nie mam na celu nikogo obrazić.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl