TworzymyGłos Regionu

reklama

Nauczyciele ze Sławy stawiają na solidarność: Zamiast kwiatów wsparcie dla walczącego o wzrok Nikosia

Czwartek, 05 października 2023 o 13:28, aktualizacja Czwartek, 05 października 2023 o 13:29, autor: 0
Nauczyciele ze Sławy stawiają na solidarność: Zamiast kwiatów wsparcie dla walczącego o wzrok Nikosia

Grono pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie postanowiło w tym roku wesprzeć małego Nikosia w jego walce o możliwość zobaczenia świata. Zamiast tradycyjnych kwiatów z okazji Dnia Edukacji Narodowej, nauczyciele proszą uczniów o wsparcie finansowe zbiórki na leczenie Nikosia.

O Nikosiu

Nikoś przyszedł na świat 13 listopada 2022 roku. Jego rodzice, Natalia i Michał, opisują te pierwsze chwile jako pełne emocji i niepewności. W pierwszej dobie życia chłopiec przestał oddychać i został przetransportowany do szpitala w innym mieście. Po kilku tygodniach leczenia, Nikoś trafił do szpitala w Szczecinie, gdzie otrzymał diagnozę. Choruje on na rzadką, nieuleczalną chorobę - dysplazję przegrodowo-oczną. Dodatkowo ma niedoczynność przysadki mózgowej, niedoczynność kory nadnerczy oraz tarczycy. Wymaga stałego przyjmowania leków i opieki specjalistów.

Jednak największym ciosem dla rodziców była informacja, że Nikoś ma hipoplazję nerwów wzrokowych, co oznacza, że może nigdy nie zobaczyć świata wokół siebie.

Nadzieja dla Nikosia

Mimo trudności, rodzice Nikosia nie poddają się. Znaleźli miejsce, gdzie dzieci z podobnymi problemami zaczynają widzieć. Nikoś zakwalifikował się na operację, która ma na celu zaaplikowanie innowacyjnego alloplantu. Ten nowoczesny zabieg ma szansę odbudować nerwy wzrokowe chłopca. Niestety, operacja wiąże się z ogromnymi kosztami.

Na co dzień Nikoś jest pełen życia, uczęszcza na rehabilitacje ruchową i wykonuje codzienne ćwiczenia wzrokowe. Rodzice wierzą, że dzięki wsparciu społeczności ich syn będzie mógł zobaczyć świat, obejrzeć bajkę czy pójść do przedszkola z rówieśnikami.

Apel do społeczności

Rodzice Nikodema proszą o wsparcie w spełnieniu swojego największego marzenia - uratowaniu wzroku dziecka. Internetowa zbiórka na leczenie dostępna jest TUTAJ.


Źródło: zrzutka.pl, Szkoła Podstawowa im. Franciszka Niewidziajły w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl