TworzymyGłos Regionu

reklama

Nauczyciele z „Zana” rezygnują z udziału w Plebiscycie: „Zamiast SMS wesprzyj akcję!”

Piątek, 20 października 2023 o 12:01, aktualizacja Piątek, 20 października 2023 o 13:01, autor: 7
Nauczyciele z „Zana” rezygnują z udziału w Plebiscycie: „Zamiast SMS wesprzyj akcję!”

Kilka dni temu, I Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana we Wschowie otrzymało informację, która dla wielu byłaby powodem do radości. Uczniowie oraz ich rodzice zgłosili szkołę do udziału w Plebiscycie Edukacyjnym 2023, organizowanym przez Gazetę Lubuską. „Pragniemy jednak poinformować, że rezygnujemy z udziału w nim” - czytamy w oświadczeniu wystosowanym na facebookowym profilu szkoły.

Nominowani z I LO we Wschowie

Nie tylko placówka została wyróżniona w ramach tegorocznego plebiscytu. Agata Karolczyk-Kozyra, dyrektor Liceum, otrzymała również indywidualną nominację. Ponadto nauczyciele pracujący szkole - Natalia Przyjemska, Paweł Rypiński, Piotr Sobański i Barbara Menzel, również zostali uhonorowani propozycjami do nagrody.

Apel o wsparcie

Mimo prestiżu takich wyróżnień, nominowani podjęli decyzję o rezygnacji z udziału w plebiscycie. W oficjalnym oświadczeniu, dyrektor Agata Karolczyk-Kozyra, w imieniu całej społeczności szkolnej, napisała: „Dziękujemy za zgłoszenie nas do Plebiscytu. To dla nas ogromny zaszczyt i docenienie naszej pracy. Pragniemy jednak poinformować, że rezygnujemy z udziału w nim. Będziemy wdzięczni, jeśli zamiast płatnych SMS na nas, wesprzecie Państwo rehabilitację i zakup protezy dla pracownika Powiatu Wschowskiego Pana Michała Kurosza, który we wrześniu tego roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi”.

Jak wesprzeć Michała Kurosza?

Chcąc wesprzeć Michała Kurosza w jego drodze do powrotu do zdrowia, można dokonać wpłat poprzez stronę internetową. Alternatywnie, istnieje możliwość przekazania wsparcia za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego.

Numer konta: 16 1020 5226 0000 6602 0635 0765

W tytule przelewu: Michał Kurosz


Źródło: I LO Wschowa


Zobacz również: Michał Kurosz uległ poważnemu wypadkowi. Potrzebna jest pomoc

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
20.10.2023 13:33

Może informacja o nominowaniu do nagrody w tego typu konkursach, na początku być powodem do satysfakcji. Ale tylko na początku... Bo potem wiadomo jak to działa - jak nie wyślesz sms-a premium [czytaj całej ich masy] to nie masz co myśleć o wygranej. Podsumowując - stroną wygraną w tym przypadku, jest zawsze organizator! Podsumuję to anegdotycznie. Otóż dwóch sąsiadów kłóciło się, komu w polu śpiewał ptaszek. Każdy z nich twierdził, że dla niego... aż trafili do sądu. Sąd nie rozstrzygnął, ale na końcu sąsiedzi pytają nieoficjalnie adwokata: panie mecenasie, niech pan nam powie, komu właściwie śpiewał ten ptaszek? Drodzy panowie, ten ptaszek od początku śpiewał dla mnie - odpowiedział rozsądnie adwokat.

avatar
~Janek Pradera
20.10.2023 13:54

W końcu ktoś powiedział że w tych konkursach chodzi tylko i wyłącznie o kasę z smsów dla organizatorów. Nauczyciele z RiGCZem. Brawo!

avatar
~RODZIC
20.10.2023 14:25

PIĘKNY GEST, ZAN MA WIELKIE SERDUCHO! A MY I TAK WIEMY, ŻE TAM NAUCZYCIELE, PRACOWNICY I UCZNIOWIE SĄ NAJLEPSI!

avatar
~DO POWYŻEJ -Paranojaplus!!!
21.10.2023 10:57

OD LECZENIA i POMOCY LUDZIĄ CHORYM, POTRZEBUJĄCYM POMOCY MEDYCZNEJ JEST PAŃSTWO !!!!. TO państwo przez ponad 8 lat swoich rządów - totalnych rządów - potrafiło miliony przeznaczyć na swoje AFERY, na swoje "listy milionerów i "Tłuste Koty", a wy akcje dla szkoły, dla Naszej młodzieży mieszacie w swoją osobistą politykę !!!!. Paranojaplus!!!. Przypominam ile szmalu- milinów złotych - wyrzucono w błoto wraz z kopertami Sasina !!!!. Jakoś nie widziałem, aby pani dyrektor oraz ci nauczyciele w tej sprawie protestowali !!!!. Proszę nie wyręczać tego upadającego rządu z jego USTAWOWYCH OBOWIĄZKÓW pomocy ludziom chorym i potrzebującym !!!!.

avatar
~Taras
26.10.2023 17:56

Ja dam przykład skeczu neonówka .. My jak te dzikie łosie zbieramy na aukcjach charytatywnych a rząd ma to wszystko w dupie,,

avatar
~Tara-SIK
15.11.2023 15:13

Można też tak: Krótko po głośnym wypadku z 2017 roku z udziałem premier Beaty Szydło, ogłoszono zbiórkę środków na nowy samochód dla Sebastiana Kościelnika, który kierował czerwonym Seicento. Problem w tym, że środki wpłacone przez prawie dziewięć tysięcy osób zostały przywłaszczone przez organizatora zbiórki, Rafała B. Mężczyzna niedawno usłyszał zarzuty. Ale niezawisły sąd uwolnił go od zarzutów, bo był z KODu.

avatar
~Urszula Chudak
15.11.2023 11:49

Niestety 210 osób [ Wschowa też ma swego reprezentanta] bierze udział w opisywanym plebiscycie. Dzisiejsze wydanie wspomnianego w artykule dziennika, w specjalnej 8 stronicowej wkładce, prezentuje ich informując o konieczności wysłania sms-a za zł 3,69 z vat. A najlepiej bardzo ich wielu. Dlaczegóż by więc gazeta nie miała organizować takich "plebiscytów", [cudzysłów nie bez powodu] skoro jest tylu chętnych do udziału w nm? Jest popyt - jest podaż. Jak widzicie Państwo, anegdota o ptaszku i mecenasie z pierwszego mego komentarza, jest wciąż aktualna.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl