TworzymyGłos Regionu

reklama

Na wschowskiej komendzie powstał Klub Honorowego Krwiodawstwa PCK

Czwartek, 28 stycznia 2021 o 10:14, autor: 10
Na wschowskiej komendzie powstał Klub Honorowego Krwiodawstwa PCK

Honorowe krwiodawstwo to zarówno wspaniała idea jak i niezastąpiona metoda leczenia. Z roku na rok obserwuje się wzrastające zapotrzebowanie na krew i jej składniki w związku z postępem medycyny, starzeniem się społeczeństwa, a teraz przede wszystkim w związku z pandemią COVID-19. O tym wszystkim wiedzą wschowscy policjanci, pracownicy Policji, jak również mieszkańcy naszego powiatu oddając od kilkunastu lat krew przy każdej zorganizowanej akcji wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Od środy (27 stycznia) taki Klub Honorowego Dawcy Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża ruszył we wschowskiej komendzie. Osoby zainteresowane zapraszamy do przyłączenia się do klubu.

Wczoraj (27 stycznia) odbyło się spotkanie założycielskie Klubu Honorowego Dawcy Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie. W gabinecie pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie nadkomisarza Tomasza Szudy odbyło się spotkanie założycielskie, które poprowadziła Pani Grażyna Krzyśko - dyrektor Oddziału Rejonowego PCK w Nowej Soli.

Omówione zostały wszystkie kwestie związane z powołaniem klubu, jak również przedstawione zostały plany i harmonogram zbiórek krwi, które jak co roku odbywały się przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji we Wschowie w punkcie mobilnym poboru krwi RCKiK z Zielonej Góry.

Wschowscy policjanci, pracownicy Policji, mieszkańcy powiatu wschowskiego przez te wszystkie lata aktywnie włączali się do naszych działań. Świadomość możności pomocy osobom potrzebującym za każdym razem była priorytetem zbiórek tego jakże drogocennego daru życia.

W trakcie spotkania założycielskiego wyłoniony został zarząd klubu:

prezesem zarządu został incjator działań – sierżant sztabowy Łukasz Szeląg,

sekretarzem - Monika Zielińska, skarbnikiem – podkomisarz Michał Urbaniak.

Zachęcamy do włączenia się do naszych struktur i uczestniczenia w zaplanowanych na ten rok zbiórkach.

Ruszamy 24 lutego 2021 roku o godz. 9.00 (środa) przed siedzibą KPP Wschowa,

kolejne zbiórki zaplanowane zostały na:

26 maja 2021 roku o godz. 9.00 (środa),

26 sierpnia 2021 roku o godz. 9.00 (czwartek),

24 listopada 2021 roku o godz. 9.00 (środa).

Wszystkich chętnych zapraszamy :) również do wstąpienia do naszego klubu.

(KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (10)

avatar

avatar
~Wyborca
28.01.2021 11:38

Skoro skarbnik to znaczy, że muszą być opłaty ? Proszę podać wysokość opłat ( wpisowe itd. i czy można by było zdawać krew bez tych opłat ?

avatar
~krzysztof
28.01.2021 15:01

"Na wschowskiej komendzie" ? No super mamy redaktorków , piszę artykuły całkiem po polskiemu :)

avatar
~Mariusz
28.01.2021 15:35

Wynika z tego, że można krew zawsze zdać. Tak jak bylo to do tej pory. Składkę płacą Ci co będą chcieli należeć do klubu. Fajnie;)

avatar
~O o
28.01.2021 15:43

Żałosne to wszystko. Jak honorowo tzn. Bez publiki, ale tu wszystko pod publikę. To tak jakby pisać artykuły o Pani w sklepie, że sprzedała dziś więcej niż wczoraj. Ludzie róbcie coś z serca, a nie pod publikę, bez zdjęć i nazwisk. Reżim zachowujcie. Odstęp min. 1,5m.

avatar
~FWS
29.01.2021 08:22

Mam wrażenie, że oddawanie krwi to główna działalność naszej policji....

avatar
~XYZ>FWS
29.01.2021 12:21

PYTANIE ZASADNICZE W TEMACIE TEGO ARTYKUŁU SZTUCZNEJ PROPAGANDY: A CO SIĘ STAŁO Z POPRZEDNIM KOŁEM "HONOROWEGO DAWCY KRWI" będącego w tej komendzie od kilkudziesięciu już lat????. TO co z tymi bardzo, ale to bardzo honorowymi zasłużonymi bezimiennymi dawcami krwi miejscowej komendy przed i po 1990 roku ????. WIDMO DAWCY ????. Nie - teraz trzeba od NOWA, na NOWO tak PO NASZEMU, tak PIEKNIE , bo TO MY !!!!. Mój Boże co się z wami porobiło ?.

avatar
~do FWS
29.01.2021 16:04

Takiś dowcipny? to zapisz się z Nimi na te cztery terminy. Pokaż jaki jesteś "kozak".

avatar
~Ado fws
29.01.2021 16:58

Pani rzecznik zapomniała dodać, że to wszystko spolecznie po godzinach pracy. Chcecie odzyskac twarz, zamieńcie pracę na straz

avatar
~Wizerunek
29.01.2021 18:11

Coś kiepsko idzie odbudowa wizerunku.

avatar
~WIZERUNEK
30.01.2021 12:08

NA WIZERUNEK trzeba sobie zasłużyć UCZCIWĄ<> PROFESJONALNĄ<>RZECOWĄ PRACĄ ZGODNĄ Z POSZANOWANIEM USTAWY O POLICJI i PRZESTRZEGANIA ZASAD ZAPISANYCH w ZŁOŻONEJ PRZYSIĘDZE !!!!!. PYTANIE; - jak wygląda ta praca na co dzień tej obecnej policji widzimy na ulicach naszych miast i wsi podczas protestów młodzieży i Polskich Kobiet - gazowanie, bicie pałkami teleskopowymi gdzie popadnie , łapanki na ulicach, wywózki zatrzymanych po sto , a nawet więcej kilometrów za Warszawę i inne miasta>>>>> I CO NAM TAKKI WIZERUNEK obecnej policji przypomina ??????. A takie odgrzewanie starych kotletów jak tworzenie na nowo Kola Honorowych dawców Krwi, gdzie ono istniał i miało sie dobrze i za Milicji i za Policji po 1990 roku jest jedną wieklką FARSĄ !!!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl