TworzymyGłos Regionu

reklama

Na wirtualnej strzelnicy w Sławie odbyły się pierwsze zawody. Młodzież rywalizowała o Puchar Dyrektora (ZDJĘCIA)

Środa, 06 grudnia 2023 o 12:26, autor: 0
Na wirtualnej strzelnicy w Sławie odbyły się pierwsze zawody. Młodzież rywalizowała o Puchar Dyrektora (ZDJĘCIA)

W poniedziałek, 4 grudnia, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie odbyły się emocjonujące zawody strzeleckie. Wydarzenie, które na nowo wyremontowanej strzelnicy odbyło się po raz pierwszy, było okazją do rywalizacji o Puchar Dyrektora szkoły. Rywalizację wygrali uczniowie klasy 3 TL na czele, zdobywając 192 punkty.

Dondajewski i Kalitka najcelniejsi

Wśród indywidualnych osiągnięć, szczególne wyróżnienie należy się Jakubowi Dondajewskiemu, który z wynikiem 47 punktów, zdobył pierwsze miejsce wśród chłopców. W kategorii dziewcząt triumfowała Julia Kalitka z klasy 1 TLM, osiągając wynik 42 punktów.

Strzelnica w Sławie - inwestycja w przyszłość

Warto podkreślić, że sukcesy te były możliwe dzięki nowoczesnej, wirtualnej strzelnicy, która od tego roku znajduje się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie. Ten zaawansowany obiekt treningowy, wyposażony w system multimedialny oparty na wirtualnej rzeczywistości, powstał w wyniku dofinansowania z konkursu "Strzelnica w powiecie 2023". Całkowity koszt inwestycji wyniósł 163.000,00 zł, z czego znacząca część - 128.770,00 zł - pochodziła z dofinansowania, a 34.230,00 zł stanowił wkład własny gminy.

Inwestycja i przemiany

Dodatkowo należy wspomnieć, że przed uruchomieniem strzelnicy, w 2022 roku, dwa pomieszczenia dawnych warsztatów szkolnych przeszły gruntowny remont. Na ten cel Gmina Sława przeznaczyła 159.724,33 zł z własnych środków. Strzelnica umożliwia jednoczesne szkolenie czterech osób, każdej z pistoletem lub karabinkiem, co znacząco zwiększa efektywności treningów.

Zobacz również: Strzelnica w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie oficjalnie otwarta (FOTO)

Źródło: ZSP w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl