TworzymyGłos Regionu

reklama

Na starcie “Biegiem do Sławy” stanęło kilkuset uczniów (FOTO)

Wtorek, 03 października 2023 o 18:47, autor: 0
Na starcie “Biegiem do Sławy” stanęło kilkuset uczniów (FOTO)

W Ciosańcu od kilku lat organizowana jest impreza sportowa pod hasłem "Biegiem do Sławy". Nie inaczej było również w tym roku. Kilkuset młodych pasjonatów sportu spotkało się i stanęło na linii startu, by zmierzyć się w Mistrzostwach Sławy w Biegach Przełajowych. Tuż przed startem uczniów przywitał Cezary Sadrakuła, Burmistrz Sławy oraz Beata Dziduch, Dyrektor Szkoły.

Różne dystanse dla różnych wieków

Zawody były podzielone na kategorie wiekowe, dzięki czemu każdy uczestnik miał szansę na uczciwą rywalizację. W zależności od wieku uczestników, dystanse były różne, dostosowane do ich możliwości.

Sztafeta pamięci w hołdzie Rodzinie Ulmów

Przed oficjalnym startem najmłodszych uczestników, nadeszła chwila refleksji. Z okazji niedawnej beatyfikacji Rodziny Ulmów, uczniowie wraz ze Sławomirem Mazurem, Przewodniczącym Rady Miejskiej, przebiegli sztafetę pamięci. To symboliczne wydarzenie było hołdem dla Samarytanów z Markowej, którzy w czasach II wojny światowej pomogli wielu osobom.

Pokaz umiejętności rowerowych przez Trial-Show.pl

Podczas przerw między kolejnymi startami uczestników, na boisku w Ciosańcu pojawił się zespół Trial-Show.pl. Dali oni popis swoich rowerowych umiejętności, prezentując akrobacje na dwóch kółkach.

Nagrody dla najlepszych

Po zakończeniu wszystkich biegów, nadszedł czas na wręczenie nagród. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami. Natomiast zwycięzcy, oprócz medali, otrzymali dodatkowe nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Sławy. W sumie w zawodach wzięło udział około 500 uczniów.

Źródło/foto: slawa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl