TworzymyGłos Regionu

reklama

Na polu HZZ w Konradowie odbędzie się wydarzenie Mistrzowie Pola 2023

Wtorek, 26 września 2023 o 11:22, autor: 5
Na polu HZZ w Konradowie odbędzie się wydarzenie Mistrzowie Pola 2023

Mistrzowie Pola to wydarzenie o charakterze praktycznym, skierowane do osób zajmujących się uprawą zbóż, kukurydzy oraz słonecznika. Wydarzenie obejmuje prezentacje maszyn uprawowych, warsztaty polowe, demonstracje technologii uprawy, oraz strefę wystawienniczą.

Informacje Podstawowe

Data: 6 października 2023
Lokalizacja: Pola HZZ Osowa Sień, m. Konradowo, gmina Wschowa, woj. lubuskie
Czas rozpoczęcia: 10:00
Rejestracja online: mp.agro.pl
Rejestracja na miejscu: Dostępna w dniu wydarzenia od godz. 8:00 do 16:00

Strefy Wydarzenia

1. Strefa Prezentacji Maszyn Uprawowych

Uczestnicy będą mogli zapoznać się z różnymi maszynami uprawowymi, w tym:

  • Siewnik Horizon DSX 60-18 do siewu w technologii NoTill
  • Agregat Horizon SPX 8x75 wraz z przednim zbiornikiem FT2200, do uprawy pasowej "strip Till"

2. Strefa Poletkami Demonstracyjnymi

Będzie można zobaczyć odmiany kukurydzy na ziarno i słonecznika, prezentowane w 3 technologiach uprawy, oraz metody Nawożenia i ŚOR.

3. Strefa Merytoryczna: Warsztaty Polowe

Warsztaty będą prowadzone przez niezależnych ekspertów, między innymi:

  • Jan Pabierowski (Prezes) i Zbigniew Grabarski (kierownik produkcji roślinnej) - HZZ Osowa Sień: "Uprawa zbóż i kukurydzy w warunkach notorycznej suszy. Uprawa bezorkowa".
  • Robert Oliwa: "Czynniki agrotechniczne i dobór odmian – zwiększające bezpieczeństwo uprawy kukurydzy".
  • Mateusz Graczyk: "Uprawa w technologii No-Till".

4. Strefa Wystawiennicza

W tej strefie uczestnicy będą mieli możliwość zobaczenia różnych wystaw produktów i technologii rolniczych.

Bezpłatna Rejestracja i Szczegóły

Rejestracja online jest dostępna na stronie mp.agro.pl. Można się również zarejestrować bezpłatnie na miejscu, w dniu wydarzenia. Rejestracja na miejscu będzie czynna od godz. 8:00 do 16:00.

Źródło: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Pytek???
26.09.2023 16:55

Czy to jest kolejna opcja "ukrytego pikniku pisplus" ????, w ramach kampanii wyborczej ????. Czy typowy PIKNIK MASZYN ROLNICZYCH ???.

avatar
~C.dalszy+
27.09.2023 08:11

Jak widać natężenie pikników w obecnej kampanii wyborczej za szmal suwerena jest nie do policzenia Naszych Pieniędzy PUBLICZNYCH !!!. A czy czasami HZZ to nie Spółka Skarbu Państwa , która kolejna kadencje zarządza człowiek lokalnego pisu ???. Czy to nie ten człowiek, co to wyborca powiatowy odsunął go w kampanii wyborczej z listy do powiatu ????. Czy to nie jest ten człowiek od tak zwanej " rekonstrukcji" i szybkich awansów w stanie spoczynku ?????? Brrrrrrrrrrrrrrrrrrr !. Pytanie godni pytanie, a oni tylko pikniki i występy na zamkniętych wiecach pod zaproszeniem !!!!. Czyli - czy ta impreza też będzie pod ścisłymi zaproszeniami jak ta ongiś w słynnej " STODOLE HZZ" ??????.

avatar
~FWS
27.09.2023 09:32

może nie pisowski piknik, ale na pewno wszystko będzie w stronę tego jak to dobrze pis rządzi że hzz stać na takie sprzęty....

avatar
~Organizator
28.09.2023 13:25

Dzień dobry Szanowni Państwo, Wydarzenie Mistrzowie Pola jest wydarzeniem-szkoleniem organizowanym co roku przez firmę InConventus Group w różnych lokalizacjach – w tym roku w dwóch: na polach Kombinatu Rolnego Kietrz i na polu HZZ Osowa Sień. Nie jest to piknik i nie ma charakteru politycznego. HZZ Osowa Sień nie jest organizatorem wydarzenia, natomiast umożliwia organizacje tego praktycznego projektu na swoim polu. Wydarzenie jest skierowane do rolników zainteresowanych tematem produkcji oraz uprawy kukurydzy i słonecznika, ogólnodostępne i darmowe, wystarczy się zarejestrować, a organizacja jest możliwa dzięki współpracy z Partnerami i Wystawcami których lista jest na stronie mp.agro.pl. W programie wydarzenia znajdują się wykłady ekspertów, warsztaty na poletkach demonstracyjnych jak i pokazy maszyn rolniczych. Zapraszamy!

avatar
~Czytelnik ***
28.09.2023 15:12

Po żyjemy zobaczymy !, nie takie już obiecanki widzieliśmy na tych stronach !. A co z zbożem z Ukrainy, które zalega w Polskich Magazynach ?. Kot za to odpowiada ?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl