TworzymyGłos Regionu

reklama

Modernizacja drogi do szkoły w Starych Drzewcach. Prace projektowe dobiegają końca

Czwartek, 14 marca 2024 o 15:17, autor: 4
Modernizacja drogi do szkoły w Starych Drzewcach. Prace projektowe dobiegają końca

W Starych Drzewcach kończą się prace projektowe nad przebudową drogi, która prowadzi do Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki”. Podczas spotkania z dnia 6 marca, Dyrektor Szkoły Pani Czesława Świercz została zapoznana z końcowymi założeniami i rozwiązaniami projektowymi.

Nie tylko droga

Przebudowa drogi to nie tylko nowa nawierzchnia. W ramach projektu przewidziano szereg istotnych prac, które znacząco podniosą standard i bezpieczeństwo dojścia do szkoły. W planach jest wykonanie podbudowy drogi, nawierzchni jezdni oraz zjazdów z kostki betonowej. Nie zabraknie także chodnika dla pieszych, również wyłożonego kostką betonową. Uzupełnieniem będzie montaż obrzeży oraz budowa nowoczesnej kanalizacji deszczowej z wpustami ulicznymi.

Finansowanie projektu - wsparcie z "Polskiego Ładu"

Koszt opracowania dokumentacji projektowej wyniósł 29.520 zł. Za realizację zadania odpowiada firma PW „Monolit” z Zielonej Góry. Istotnym wsparciem dla gminy Szlichtyngowa w realizacji tego przedsięwzięcia jest dofinansowanie w kwocie 855.000 zł z Funduszu „Polski Ład” – Program Inwestycji Strategicznych. To znaczące wsparcie finansowe pozwoli na wykonanie wszystkich zaplanowanych prac, zwiększając komfort i bezpieczeństwo użytkowników drogi, a przede wszystkim uczniów szkoły w Starych Drzewcach.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Mama
14.03.2024 16:00

Brawo! Będzie bezpieczniej i przyjemniej wozić dzieci do szkoły. Szkoła przez ostatnie lata wiele zyskała i się bardzo zmieniła na lepsze! Dziękujemy

avatar
~Kiki
17.03.2024 02:45

Widać że wybory się zbliżają bo Pani burmistrz w końcu się ruszyła. He. Mieszkańcy Drzewic apeluje, wszyscy imię tylko nie ona. Co ona zrobiła?? NIC….

avatar
~Wuborca
17.03.2024 12:35

Uważajcie Uważajcie bo 5 lat temu chodząc Pani Burmistrz z zastępcą swoim i nauczycielką Dorotą też dużo obiecała. Niestety pie lat minęło i nic nie zrobiono. Teraz to tylko projekty które nie wiadomo czy będą pieniądze bo gmina zadłużyła się bardzo przez te pięć lat. Nowy burmistrz będzie miał problem. Ale czas na zmianę. Liczą się czyny a nie obietnice. Niech ta trójka nie mąci w głowach ludziom. Czas na mądrą radę miejską też i mądrego przewodniczącego. Nie tylko do potakiwania i zdjęć.

avatar
~Tomuś
19.03.2024 08:49

Usiądź na d.... i weź się za robotę

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl