TworzymyGłos Regionu

reklama

Młodzieżowa Rada Gminy Wschowa. W CKiR odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych

Piątek, 23 lutego 2024 o 10:06, autor: 0
Młodzieżowa Rada Gminy Wschowa. W CKiR odbędzie się spotkanie dla zainteresowanych

W Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie odbędzie się spotkanie inaugurujące proces powołania Młodzieżowej Rady Gminy. Spotkanie to ma na celu nie tylko zaprezentowanie młodzieży możliwości aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej, ale również stworzenie przestrzeni do wyrażenia własnych pomysłów i opinii.

Nowa inicjatywa dla młodych

"Wasz głos jest kluczowy [...]. to szansa na aktywne uczestnictwo w kształtowaniu przyszłości naszej gminy," czytamy w zaproszeniu opublikowanym na facebookowym profilu Młoda Wschowa. Spotkanie odbędzie się dzisiaj (23 lutego) o godzinie 19:00 w sali klubowej CKiR (ul. Niepodległości 1). Wstęp wolny.

Młodzieżowa Rada Gminy Wschowa - dla kogo?

Młodzieżowa Rada Gminy Wschowa jest skierowana do osób w wieku 12-20 lat, uczących się w klasach VII-VIII szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych na terenie Gminy. Członkostwo w Radzie jest społeczne i trwa przez okres dwóch lat.

Rada będzie pełnić rolę organu konsultacyjnego, doradczego i inicjatywnego, zajmując się przede wszystkim sprawami ważnymi dla młodzieży. Główne zadania to między innymi opiniowanie projektów uchwał, udział w opracowywaniu dokumentów strategicznych dla młodzieży oraz monitorowanie ich realizacji. Rada planuje również organizację wydarzeń kulturalnych, sportowych i charytatywnych, promujących Gminę i angażujących młodzież.

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Wschowa

Zgłoszenia kandydatów na Radnego Młodzieżowej Rady Gminy we Wschowie należy składać w Biurze Obsługi Interesanta wschowskiego magistratu od dnia 26 lutego 2024 r. do dnia 15 marca 2024 r. Szczegółowe informacje wkrótce. 

Źródło: Młoda Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl