TworzymyGłos Regionu

reklama

Młodsi ozdabiają, starsi piszą życzenia. Kartki świąteczne od uczniów ze Sławy trafią do hospicjum

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 o 23:38, aktualizacja Wtorek, 12 grudnia 2023 o 00:41, autor: 0
Młodsi ozdabiają, starsi piszą życzenia. Kartki świąteczne od uczniów ze Sławy trafią do hospicjum

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie postanowiła rozpocząć wyjątkową akcję charytatywną, która ma na celu wsparcie Hospicjum we Wschowie. Pod przewodnictwem Magdaleny Smektały i Magdaleny Wójtowicz, szkoła zainicjowała projekt „Zrób kartkę świąteczną dla Hospicjum”. Inspiracją dla tej inicjatywy są słowa ks. Jana Kaczkowskiego: „Najważniejsze co możemy dać człowiekowi to czas”.

Uczniowie przygotowują kartki świąteczne

Uczniowie najmłodszych klas szkoły (1-3) przygotowują kartki świąteczne, które następnie są wypełniane życzeniami przez starszych uczniów. Ta wzruszająca inicjatywa ma na celu przyniesienie radości i poczucia bliskości osobom przebywającym w hospicjum.

Inicjatywa ta ma nie tylko wymiar charytatywny, ale również edukacyjny. Uczy młodych ludzi empatii, dawania bez oczekiwania rewanżu oraz pokazuje, jak ważna jest pomoc potrzebującym. Poprzez takie działania szkoła w Sławie wychowuje pokolenie świadomych i wrażliwych obywateli.

Jak się dołączyć?

Magdalena Smektała zaznacza, że szkoła jest otwarta na współpracę z innymi placówkami oraz indywidualnymi uczestnikami. Aby dołączyć do tej akcji, wystarczy przygotować własnoręcznie wykonaną kartkę z życzeniami i dostarczyć ją do szkoły, pamiętając o terminie - do 18 grudnia 2023 roku. Każda zrobiona z sercem kartka świąteczna może przynieść uśmiech i poczucie ciepła osobom w hospicjum. To wspaniała okazja, aby pokazać, że małe gesty mają wielką moc.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl