TworzymyGłos Regionu

reklama

Milion za frekwencję wyborczą. Rząd ogłosił „Bitwę o remizy”

Środa, 27 września 2023 o 13:57, autor: 6
Milion za frekwencję wyborczą. Rząd ogłosił „Bitwę o remizy”

27 września 2023 r., Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiły inicjatywę mającą na celu wsparcie termomodernizacji i doposażenia remiz w gminach o najwyższej frekwencji wyborczej. Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, oraz gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, przedstawili szczegóły programu na konferencji prasowej.

Rola remiz w społecznościach lokalnych

Minister Klimatu i Środowiska, Anna Moskwa, podkreśliła, że remizy ochotniczych straży pożarnych (OSP) są centrami aktywności społecznej w gminach. W ostatnich latach doposażono OSP w około 3700 wozów ratowniczo-gaśniczych oraz niezbędny sprzęt. Teraz nacisk kładziony jest na modernizację strażnic.

Szczegóły dotacji

Gminy do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją wyborczą w powiecie będą uprawnione do otrzymania środków na modernizację strażnicy OSP. Dofinansowanie umożliwi kompleksową termomodernizację remizy, wymianę źródła ciepła na niskoemisyjne, instalację OZE oraz remont i doposażenie w niezbędny sprzęt.

Akcja profrekwencyjna

Minister Anna Moskwa zaapelowała do lokalnych liderów politycznych o promowanie wysokiej frekwencji w nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu 15 października 2023 r. jako część ogólnopolskiej akcji profrekwencyjnej.

Komentarz Komendanta Głównego PSP

Gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, zaznaczył, że odnowione remizy pozwolą strażakom ochotnikom działać jeszcze sprawniej. Podkreślił również codzienną rolę strażaków w ratowaniu życia, zdrowia, mienia oraz dbaniu o środowisko.

Realizacja dotacji

Dotacje dla jednostek ochotniczych straży pożarnych zostaną przyznane w 2024 roku. Procedury dotacyjne zostaną określone przez Ministra Klimatu i Środowiska w ramach programu priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, reprezentowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Źródło/foto: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~APOKALIPSA Plus***
27.09.2023 16:51

Niczym innym jak PIRAMIDA ROZDAWNICTWA PUBLICZNEGO PIENIĄDZA na KOSZT SUWERENA !!!!. A dług wewnętrzny Naszego KRAJU rośnie w rekordowym tempie, podobnie jak jak odsetki i kary na rzecz UE za nieprzestrzeganie praworządności w Naszym Kraju !!!. Ale grunt to dobra zabawa w dotacje, prowizje, talony tekturowe.... w ramach czynienia sobie kampanii wyborczej i to wszystko na koszt SUWERENA !!!!!. PolskaTonie, a my się bawimy !!!!!!!.

avatar
~pyskowato
30.09.2023 10:34

To teraz straż państwowa przejmuje również zadania opieki społecznej - będzie liczyć głosy i dzielić środki państwowe?? upadło to wszystko na pysk.

avatar
~DO POWYŻEJ!
30.09.2023 14:47

To taki bezwstyd bez wstydu plus !!!!!.

avatar
~DO POWYŻEJ !
01.10.2023 18:43

Patrząc na obecne tzw. pisowskie "konwencje partyjkne" i tego typu agitacje na granicy " ustawek wyborczych" przeciętny " Nowak i Kowalsk" zastanawia się czy ci ludzie wiedza co to jest " osobiste posiadanie poczucia wstydu i honoru" ?????. Tak rozpasanej grupy rządzącej to nawet nie było za panowania Króla Sasa !!!!!!. Kto i kiedy spłaci ich zaciągnięte dlugi Na Nasz KOSZT ?????- ! .

avatar
~REMIZA PLUS!
03.10.2023 06:33

ŚMIECH NA SALI - jak to oni potrafią w tej kampanii wyborczej stosować socjotechnikę w " nabijaniu Suwerena w butelkę" tymi swoimi pseudo projektami pomocy, a la dotacje, a la czeki tekturowe, a la projekty dla projektów bez pokrycia i tylko na czas tej kampanii ; przykłady z poprzednich kampanii co tyko pozostał po nich mech i kurz - jak stępka promu w Szczecinie, elektrownia w Ostrołęce, fabryka samochodów elektrycznych, tani węgiel, tanie leki, przystanki w każdej wsi i osadzie, milion mieszkań ....ITD.!!!!, ITD !!!!. Słowem mówiąc d.c. Cynizmu, Obłudy i Fałszu !!!!!.

avatar
~Precz
03.10.2023 21:43

z pisiorami

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl