TworzymyGłos Regionu

reklama

Mieszkaniec gminy Wschowa ukarany za nielegalne odzyskiwanie złomu

Piątek, 01 marca 2024 o 15:21, autor: 3
Mieszkaniec gminy Wschowa ukarany za nielegalne odzyskiwanie złomu

W Gminie Wschowa doszło do niecodziennego zdarzenia. Jeden z mieszkańców postanowił na własnym podwórku przeprowadzić operację odzyskiwania metali ze starego pojazdu, co wzbudziło niepokój wśród sąsiadów. Proceder ten polegał na wypalaniu elementów metalowych, co jest działaniem nie tylko niebezpiecznym, ale i niezgodnym z obowiązującymi przepisami.

Mieszkańcy wezwali Straż Miejską

Zaniepokojeni mieszkańcy nie pozostali obojętni na zaistniałą sytuację. Ich czujność i gotowość do działania doprowadziły do szybkiej reakcji. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie udali się strażnicy miejscy, którzy potwierdzili nielegalny charakter działań. Komendant Witold Skorupiński, reprezentujący wschowską Straż Miejską, podkreślił, że sprawca został ukarany mandatem karnym. Podstawą do nałożenia kary były przepisy zawarte w ustawie o odpadach, które jasno określają zasady postępowania z tego typu materiałami.

Przestroga dla innych

Nielegalne odzyskiwanie złomu, poza oczywistymi zagrożeniami dla zdrowia i bezpieczeństwa, niesie za sobą również poważne konsekwencje prawne. Przypadek z Gminy Wschowa jest przestrogą dla tych, którzy mogliby rozważać podobne działania na własną rękę.

Źródło: Witold Skorupiński, Komendant Straży Miejskiej we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~mechanik
01.03.2024 20:41

Podawajcie nazwisko i adres truciciela, na Żwirki i Wigury we Wschowie tez jest taki, nocami z komina leci smród a brama zamknięta i psy spuszczone

avatar
~Grab
01.03.2024 21:46

W tym przypadku mandat to za mało. Powinna pójść sprawa do sądu i dotkliwa kara. Współczuję sąsiadom, którzy musieli to wdychać.

avatar
~Nie tylko tam.
02.03.2024 14:54

Zapraszamy naprzeciw Orlenu na Daszyńskiego. Wieczorem przejść nie idzie tak kopcą.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl