TworzymyGłos Regionu

reklama

Małgorzata Gośniowska-Kola wspiera gminne inwestycje w Tarnowie Jeziernym i Krzepielowie

Piątek, 29 września 2023 o 15:51, aktualizacja Piątek, 29 września 2023 o 21:59, autor: 6
Małgorzata Gośniowska-Kola wspiera gminne inwestycje w Tarnowie Jeziernym i Krzepielowie

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sławie, radni podjęli ważne decyzje dotyczące przyszłości sołectw Tarnów Jezierny i Krzepielów. Chodzi o inwestycje w infrastrukturę drogową w Tarnowie Jeziernym i remont sali wiejskiej w Krzepielowie.  

Wsparcie od Małgorzaty Gośniowskiej-Koli

Na sesji obecna była Małgorzata Gośniowska-Kola - Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie oraz Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego. Dzięki jej wsparciu, Gmina Sława może liczyć na dodatkowe środki na realizację planowanych inwestycji.

Rozwój infrastruktury drogowej w Tarnowie Jeziernym

Podczas obrad radni przyjęli uchwałę dotyczącą rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 318 w Tarnowie Jeziernym. Gmina Sława, dzięki podpisanemu porozumieniu z województwem, będzie pełnić funkcję inwestora w tym projekcie. Głównym celem jest wybudowanie około 900 mb ciągu pieszego.

Dokumentacja projektowa ma zostać opracowana najpóźniej w 2024 roku. Koszty opracowania dokumentacji zostaną podzielone po równo pomiędzy gminą a województwem.

Remont sali wiejskiej w Krzepielowie

W Krzepielowie planowana jest gruntowna modernizacja sali wiejskiej. Główne prace obejmują:

  • Wymianę instalacji elektrycznej
  • Remont toalet, kuchni, sali i sceny
  • Odświeżenie elewacji
  • Doprowadzenie nowego przyłącza wodociągowego

Gmina Sława wystąpiła z wnioskiem do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o dofinansowanie tych prac.

„W tej kwestii również mogliśmy liczyć na wsparcie Małgorzaty Gośniowskiej-Koli. Efektem tych działań będzie dofinansowanie w wysokości 80% środków przeznaczonych na inwestycję w Krzepielowie” - czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Miejskiego.

Zobacz również: OSP Sława: Szukając wsparcia zwróciliśmy się do Małgorzaty Gośniowskiej-Koli


Źródło/foto: Slawa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Rower lowe
30.09.2023 09:06

A kiedy obiecana ścieżka rowerowa Łysiny Sława. Obiecanki cacanki , a ludzie łykają te kłamstwa.

avatar
~Niesmak
01.10.2023 10:27

Pani Kola wisi obok Mejzy. Nie wstyd?

avatar
~( gamonie- niesmak)
01.10.2023 18:53

A co ma wspólnego, że ktoś wisi ko kogoś takiego jak ten kandydat z pisu - a wiemy co zrobił ludziom ???. Ty się chłopie( Niesmak) wstydź za tych co sa z nim na liście jako kandydaci partii pisu !!!!. To jest dopiero wstyd + żenada i z ich listy w dodatku emeryt mundurowy !?. Jak widać ty sie nie wstydzisz z jakiego on namaszczenia startuje do Polskiego Parlamentu i kto będzie na niego głosował, jakbyś ich w ten sposób usprawiedliwiał !!! - ale próbujesz nam ( niesmaku ) jak klasycznym "gamoniom" wytykać, że ktoś gdzieś tam wisi !!!!!. Co za paranoja w toku twojego myślenia i umysłu !.

avatar
~DO .... N
02.10.2023 05:45

Jaki kram taki pan ..........XXX?

avatar
~tubylec
02.10.2023 07:08

Czy pani Gośniowska-Kola wspiera z własnych pieniędzy ?

avatar
~DO KANDYDATKI !
04.10.2023 14:24

A co pani zrobiła w sprawie Osób Wykluczonych Komunikacyjnie ????. A co pani zrobiła w sprawie Ustawy o ochronie zwierząt ?. O hodowli zwierząt futerkowych ????. Co kandydatka totalnej władzy pisu wie o POKOLENIU "Z" --- ich zadłużeniach na ponad 1 miliard Polskich studentów ????

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl