TworzymyGłos Regionu

reklama

MZW zaprasza na obchody 440. rocznicy urodzin Melchiora Teschnera

Środa, 17 kwietnia 2024 o 14:03, autor: 0
MZW zaprasza na obchody 440. rocznicy urodzin Melchiora Teschnera

W przeddzień 440. rocznicy urodzin Melchiora Teschnera, znanego kompozytora i kaznodziei urodzonego we Wschowie, Kościół św. Jerzego w Przyczynie Górnej stanie się areną wyjątkowego wydarzenia muzycznego. W niedzielę, 28 kwietnia o godzinie 16.00, odbędzie się tam koncert chóralny zespołu Cantus, który będzie połączony z modlitwą ekumeniczną i prelekcją na temat życia i dzieła Teschnera. Wstęp wolny.

Koncert chóru Cantus w Przyczynie Górnej

Koncert będzie okazją do wysłuchania dzieł Melchiora Teschnera, które zinterpretuje zespół Cantus. Wydarzenie to jest częścią szerszych obchodów rocznicowych, a jego organizacja to wspólne przedsięwzięcie Muzeum Ziemi Wschowskiej i Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jadwigi Królowej. Teschner, pełniący przez ponad 20 lat posługę pastora w świątyni w Przyczynie Górnej, jest postacią, która zasłużyła na szczególne miejsce w historii lokalnej społeczności.

Zobacz: Relacja z XI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sławie (VIDEO)

2024 – Rok Melchiora Teschnera

Wydarzenie to zbiega się z uchwałą Rady Miasta i Gminy Wschowa, która na wniosek Muzeum Ziemi Wschowskiej, ogłosiła rok 2024 Rokiem Melchiora Teschnera. Jest to hołd dla jego wkładu w kulturę i dziedzictwo religijne regionu. Dodatkowym punktem programu będzie prelekcja Soni Rzepki, doktorantki z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego, która jako znawczyni i badaczka życiorysu Teschnera, przybliży jego postać i twórczość uczestnikom koncertu.

teschner

Źródło: MZW

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl