TworzymyGłos Regionu

reklama

Lgiń. Droga powiatowa zyskuje nową nawierzchnię i oświetlenie hybrydowe

Piątek, 07 czerwca 2024 o 15:14, autor: 13
Lgiń. Droga powiatowa zyskuje nową nawierzchnię i oświetlenie hybrydowe

W Lginiu trwa intensywna przebudowa drogi powiatowej nr 1013F. Projekt obejmuje wymianę nawierzchni jezdni, poszerzenie drogi, modernizację skrzyżowań oraz budowę chodnika i ścieżki pieszo-rowerowej. Przewiduje się również montaż nowego systemu odwodnienia oraz budowę wyniesionego przejścia dla pieszych z oświetleniem hybrydowym.

Długie oczekiwanie na zmiany

Mieszkańcy Lginia długo czekali na tę inwestycję. „Musieliśmy ogłosić 6 postępowań przetargowych, żeby w ogóle wyłonić wykonawcę. Wierzę, że firma da radę i zakończy inwestycję w planowanym terminie,” powiedział Wicestarosta Wschowski Andrzej Bielawski. Prace budowlane obejmują także budowę nowych przepustów oraz murów oporowych, co znacząco poprawi stan infrastruktury.

Powiatowe przedsięwzięcie z dofinansowaniem

Realizacja projektu to koszt niemal 4 milionów złotych, z czego ponad 1,4 miliona złotych pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zadanie wykonuje firma Drogtranz Sp. z o.o. Przebudowa drogi nie była łatwym zadaniem – konieczne było uzyskanie wielu zgód i przeprowadzenie licznych postępowań przetargowych. „Z wielu przyczyn ta inwestycja jest na takim etapie realizacji, że teraz ją przekazujemy,” zaznaczył Wicestarosta Bielawski podczas konferencji w marcu.

Zobacz: Lgiń zyska nową drogę i ciąg pieszo-rowerowy. (VIDEO)

Poprawa bezpieczeństwa i komfortu

Celem inwestycji jest nie tylko poprawa jakości dróg, ale także zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Nowa infrastruktura, w tym wyniesione przejście dla pieszych, ma zapewnić większy komfort użytkownikom drogi. Prace budowlane w Lginiu mają zakończyć się w lipcu 2024 roku, co przyniesie ulgę kierowcom i pieszym, którzy od lat czekali na te zmiany.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (13)

avatar

avatar
~Śmiech na Sali !
07.06.2024 17:51

To ten pan nadal jest starosta powiatu Wschowskiego ?. Najwyraźniej bycia na " ustawkach" weszło mu w krew !. Śmiech na Sali !.

avatar
~Plażowicz
07.06.2024 22:07

Nie wiem dlaczego p.Bielawski jest główną twarzą tego artykułu? On za to płaci? On to buduje? Czy o co chodzi? Przecież to my, podatnicy się na to zrzucamy, a nie ON... On pracuje za moje i Wasze pieniądze, czyli to my jesteśmy jego szefami i głównymi sponsorami i inwestorami. Dlaczego więc, to nie My jesteśmy twarzami tego artykułu?

avatar
~XXX do~Plażowicz
08.06.2024 14:42

Puknij się i rusz głową. To co mają cały powiat wezwać do zdjęcia??? Każda instytucja ma jakiegoś przedstawiciela i zastępcę którzy go reprezentują i w tym wypadku p. Bielawski reprezentuje powiat. Nie On jeden i nie ostatni stoi na czele inwestycji z naszych podatków . A inni starostowie robią za swoje? A p. Burmistrz robi za swoje? I też są fotografowanie... jak mnie denerwują ludzie takiego pokroju wiecznie z pretensjami. No zakasaj rękawy i pomóż to znajdzie się i miejsce dla Ciebie na zdjęciu.

avatar
~jestem za tym rządem
07.06.2024 22:38

Dziękujemy p. Tuskowi i temu rządowi za tak potrzebną inwestycję. Brawo.

avatar
~Do ~jestem za tym rządem
08.06.2024 14:30

Puknij się... zorientuj się najpierw ile trwa papierkowe przygotowanie zanim ruszy inwestycja a przekonasz się że Tusk tu nawet palcem nie ruszył.

avatar
~A la "syndrom obajtka"
08.06.2024 18:38

Oni w tym pisie jak już się do czegoś przykleją to już jak tam pozostaje na całe życie - powiadają, że to taki " syndrom obajtka" czy cuś takiego .... !. Ze starosty na wice FUCHA ROKU !.

avatar
~Ferdek Kiepski
08.06.2024 23:41

Każda inwestycja cieszy, ale powiedz naprawdę tak szczerze dziki komu rozjeżdżana Wschowa będzie miała obwodnicę❓❓❓

avatar
~Eldo
08.06.2024 11:05

Dzieki Tusk

avatar
~U
08.06.2024 15:08

Brawo Panie Wicestarosto

avatar
~Ja
08.06.2024 21:12

Byłem przekonany że po wyborach nigdy więcej nie zobaczę tego głupiego uśmiechu.Co na to starosta.

avatar
~Wyborca
09.06.2024 23:18

Super ze jest inwestycja ale jest teraz nowy Starosta naszego powiatu i to On powinien to firmowa. Odwagi Panie Waldemarze. Ten Pan przez pięć lat się reklamował. Starczy. Na swoje miejsce do pracy.

avatar
~H0sia
10.06.2024 09:41

To jest szczyt braku osobistego wyczucia skromności, a zarazem kpina z mieszkańców @.pl

avatar
~xvx
10.06.2024 11:37

A czy będzie oznakowanie poziome tzw. pasy??? To tak naprawdę poprawia bezpieczeństwo, a nie tylko sam asfalt. Czyli linia ciągła wyznaczająca oś jezdni na tak krótkim odcinku. Bo inaczej będą wyprzedzać i gnać na złamanie karku.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl